udar mózgu

Stop udarom mózgu – mobilne miasteczko profilaktyki udarowej

W Warszawie, Lublinie i Białymstoku powstanie mobilne miasteczko, w którym będzie można dowiedzieć się, jaki jest związek pomiędzy chorobami układu krążenia a udarem mózgu oraz wykonać bezpłatnie podstawowe badania profilaktyczne. Sprawdź gdzie!
Marta Słupska / 16.05.2016 11:18
udar mózgu

Już 18 maja w Warszawie w godzinach 10.00-14.00 na ul. Krakowskie Przedmieście 64 (obok Domu Polonii i Kościoła Św. Anny) stowarzyszenie „Udarowcy – liczy się wsparcie!” rozpocznie kolejną edycję ogólnopolskiej akcji profilaktyki udarowej „Udarom można zapobiegać!”!

W tym roku mobilne miasteczka profilaktyki udarowej odwiedzą Warszawę (18 maja), Lublin (19 maja) i Białystok (23 maja).

Podczas akcji będzie można:

  • Dowiedzieć się, jaki jest związek pomiędzy chorobami układu krążenia a udarem mózgu,
  • wykonać bezpłatnie podstawowe badania profilaktyczne (badanie ciśnienia
  • i poziomu cukru we krwi), a w uzasadnionych wynikami badań przypadkach skorzystać z konsultacji z lekarzem, wykonać badanie EKG oraz automatyczny pomiar wskaźnika kostkowo-ramiennego ABI (ang. ABI –ankle-brachial index),
  • dzięki interaktywnej mapie mózgu zapoznać się z jego funkcjonowaniem i poznać zagrożenia wynikające z udaru mózgu,
  • skorzystać z porad medycznych i otrzymać bezpłatne materiały edukacyjne na temat udaru i jego profilaktyki.

Zobacz też: Udar mózgu i co dalej?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)