POLECAMY

Spotkanie pielęgniarek z premierem

W środę 28 lutego w Ministerstwie Zdrowia z premierem Donaldem Tuskiem spotkały przedstawicielki Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, by porozmawiać m.in. o reformie emerytalnej.
Spotkanie pielęgniarek z premierem

Wśród uczestników spotkania byli także minister zdrowia Bartosz Arłukowicz oraz wiceminister pracy i polityki społecznej Jarosław Duda.

Iwona Borchulska, przewodnicząca OZZPiP, i Grażyna Rogala-Pawelczyk, prezes NRPiP, jednym głosem przekonywały premiera, że wydłużenie wieku emerytalnego dla pielęgniarek i położnych będzie niekorzystne zarówno dla tych grup zawodowych, jak i dla pacjentów.

Poruszono także kwestię warunków pracy polskich pielęgniarek i położnych. Wyniki badań są niepokojące. Wskazują, że warunki pracy należą do najgorszych w Europie. Premier zadeklarował, że wyniki badań zostaną poddane analizie. Obie strony wyraziły chęć dalszych spotkań.

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych oraz okręgowe izby pielęgniarek i położnych są głównymi organami kierującymi samorządem zawodowym pielęgniarek i położnych w Polsce, który stanowi najliczniejszą grupę zawodową w kraju, posiadającą około 300 tys. członków. 

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych jest największą organizacją związkową, zrzeszającą około 80 tys. członków.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)