POLECAMY

Sposoby na wszy

Lekarz radzi, jak skutecznie pozbyć się wesz
Sposoby na wszy fot. Panthermedia
Moja siostrzenica przyniosła z przedszkola wszy. Boję się, że mojej córce też może się to zdarzyć. Co wtedy powinnam zrobić, jakich preparatów użyć? Wiem, że zwykły szampon nie wystarczy.


Porada lekarza:
Ma Pani rację, regularne mycie głowy zwykłym szamponem nie pomoże zwalczyć choroby zakaźnej, jaką jest wszawica. Pasożyty mogą zagnieździć się zarówno w długich, jak również krótkich włosach. Wszy rozprzestrzeniają się bardzo szybko, dlatego walkę z nimi trzeba zacząć natychmiast po stwierdzeniu zakażenia. W aptekach można kupić różne preparaty zwalczające pasożyty. Mają one postać szamponu, płynu lub pianki. Zazwyczaj zawierają silnie działające substancje chemiczne lub składniki roślinne. Niektóre środki są trujące, dlatego głowę trzeba myć tak, aby nie miały one kontaktu z resztą ciała. Potem trzeba z włosów wyczesać martwe wszy. Ostatnio na rynku pojawiły się preparaty w sprayu, które nie zawierają substancji owadobójczych. Środek działa jak silikon – oblepia wszy, które pękają. Po godzinie od zabiegu wystarczy umyć włosy szamponem
i spłukać obficie wodą.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/rok temu
No można sobie na różne sposoby teraz z wszami radzić, w sklepach jest dużo różnych preparatów. Ja kupowałam w tamtym miesiącu takie gumki jak Cichowsza. Ciekawe rozwiązanie, na pewno na plus że jest dyskretne. Dziecko się w szkole nie odróżnia niczym od innych rówieśników, córka ma za to na głowie ładne gumki we włosach które wyglądają identycznie jak normalne, ale mają specjalnie dobrane olejki które działają na wszy odstraszająco. Jak na razie działa.
/rok temu
Preparat Hedrin raz jest bezpieczny, działaja mechanicznie, to znaczy, dzięki zawartości oleju sylikonowego oblepia wszy, dusząc je, wystarczy potem spłukać włosy, ale na pewno jest bezpieczny dla dzieci i alergikow
/rok temu
ostatnio użyłam Hedrin raz i powiem wam, że jestem zadowolona. Szybko i sprawnie, nie trzeba aplikować drugi raz, więc wygodnie i tanio.
POKAŻ KOMENTARZE (8)