Przewiało cię? Musisz działać szybko, by się nie przeziębić. To ci pomoże!

Na szczęście sposoby na przewianie są bardzo przyjemne – warto zastosować je jak najszybciej po okresie wychłodzenia organizmu.
Marta Słupska / 9 miesięcy temu

Często, gdy zaczynamy pociągać nosem, mówimy, że nas przewiało. Oznacza to, że nasz organizm stracił ciepło pod wpływem zimnego powietrza. Skutki takiego stanu bywają nieprzyjemne i są zależne od części ciała, której dotyczy przewianie.

Miejsca przewiania

Najczęstszym jest bowiem przewianie głowy i ucha. Towarzyszy im gorączka i uczucie zatkanego ucha. Często przy tym boli głowa.

Może nam się tez przydarzyć przewianie karku, szyi i pleców – wówczas odczuwamy ból karku i jego sztywność. Może też dojść do zapalenia korzonków.

Skutkiem przewiania najczęściej jest przeziębienie, które jest efektem spadku odporności. Pojawiają się wtedy: kaszel, katar, ból głowy i gardła.

Czy przewianie trzeba leczyć?

Jeśli czujemy, że nas przewiało, powinniśmy szybko zadziałać, by nie dopuścić do rozwoju infekcji. Warto wtedy wziąć gorącą kąpiel, po której poleca się wypicie gorącej herbaty z cytryną lub malinami. Rozgrzewająco działa też olejek kamforowy, który możemy wmasować w klatkę piersiową.

W przypadku przewiania sprawdza się też zażycie leku z ibuprofenem, jedzenie czosnku i witaminy C. Poznaj pozostałe domowe sposoby na przewianie na naszym filmie!

Polecamy:
5 niezawodnych sposobów na przewianie pleców
Wszystko o przewianym uchu

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)