Sposoby na kaca (galeria)

Kac, inaczej zwany zespołem czy syndromem dnia następnego, jest spowodowany nadmiernym spożyciem alkoholu etylowego. Dolegliwościami, które mu najczęściej towarzyszą, są: ból głowy, mdłości, wrażliwość na hałas i światło oraz ogólne zmęczenie. Co zrobić, by jak najszybciej pozbyć się kaca?
/ 08.02.2012 14:43
Odpowiednie nawodnienie organizmu (i to zarówno przed, jak i w trakcie spożywania alkoholu) przygotuje organizm do oczyszczenia i usunięcia alkoholu z organizmu. Ważne jest przede wszystkim, by uzupełniać płyny na bieżąco, gdyż ich poziom jest obniżany wraz ze spożywaniem alkoholu. Zaleca się również dodanie do wody soku z cytryny, który pomaga w zmniejszeniu kwasowości żołądka./fot. Fotolia

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (20)
/29.04.2018 04:49
w witaminach siła! ale nie w tych tabletkowych, chemicznych, tylko w sokach naturalnych!. po imprezie zawsze sobie wypijam takie smoothie, nazywa sie 'detox' (czasami mam smaka na 'energy' z firmy Rabenhorst. To jest producent zdrowych soków. Poza tym piję dużo wody i już po godzince jestem zdatna do życia:)
/31.10.2016 15:39
nie ma nic gorszego jak ból głowy po mocnej imprezie. dla mnie podstawa jest Pyralgina. Bez niej nie dałabym rady po grubej imprezie, a tak to łykam Pyralginę i po chwili zapominam o bólu głowy.
/13.07.2014 09:10
U mnie kac to zawsze ból głowy, złe samopoczucie, niechęć do wszystkiego...ciężko ogólnie bywa...alcovitu próbowałem jak dotąd dopiero raz, podziałał, jest skuteczny na pewno, bo pomimo wypicia kilku dużych piw rano było spoko.
POKAŻ KOMENTARZE (17)