POLECAMY

Reaktywacja sklepików szkolnych – trwają zapisy do konkursu grantowego!

Do 31 marca 2012 roku został przedłużony ostateczny termin rejestracji projektów przebudowy asortymentu szkolnych sklepików. Swój pomysł można zgłosić na stronie www.aktywniepozdrowie.pl. Wortal Zdrowie.wieszjak.polki.pl jest patronem medialnym akcji.
Reaktywacja sklepików szkolnych – trwają zapisy do konkursu grantowego!

Zdrowa kuchnia potrzebuje zdrowych produktów. Dzięki bogatszej ofercie sklepów coraz łatwiej je nabyć, ale czy ta sama zasada tyczy się sklepików szkolnych, w których często stołują się nasze dzieci? Na ich półkach znajdziemy przede wszystkim batoniki, chipsy, gumy, lizaki i napoje gazowane. Może taka oferta zasługuje na zdrową inwentaryzację?

Jeżeli nie podoba się Wam, co za kieszonkowe kupuje w sklepiku szkolnym Wasze dziecko, zajrzyjcie na www.aktywniepozdrowie.pl (zakładka: sklepiki-reaktywacja) i zobaczcie, jak można zmienić szkolną rzeczywistość. Znajdziecie tam listę produktów polecanych przez dietetyków oraz program grantowy, wspierający przebudowę sklepików. Fundacja BOŚ, w związku z dużym zainteresowaniem tematem, przedłużyła termin rejestracji projektów do 31 marca 2012 r.

Wasze dziecko też może skorzystać na projekcie, jeżeli zainteresujecie tematem nauczycieli i innych rodziców. Jak wiadomo, nic nie dzieje się samo, a każdą zmianę ktoś musi zapoczątkować. Zachęcamy do zapisów!

Wortal Zdrowie.wieszjak.polki.pl jest patronem medialnym akcji.

Polecamy: serwis Zdrowe żywienie

Źródło: materiały prasowe BOŚ/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)