POLECAMY

Zamiast tabletki: oto 6 produktów do jedzenia, które działają przeciwbólowo

Mogą pomóc na różne dolegliwości, a przy tym są zdrowe i smaczne.
Marta Słupska / 9 miesięcy temu

Dziś trudno to sobie wyobrazić, ale kiedyś nie było tabletek przeciwbólowych, a na różnego rodzaju przykre dolegliwości wystarczyć musiały specyfiki przygotowywane z tego, co ofiarowywała Matka Natura: przypraw, korzeni czy roślin. Na szczęście niektóre z nich faktycznie – co udowodniono już naukowo – wykazują działanie uśmierzające ból.

Które tabletki przeciwbólowe są na co skuteczne?

Jedzenie lepsze niż leki?

Produkty roślinne mają nad tabletkami jedną, ale bardzo dużą przewagę: nie powodują efektów niepożądanych takich jak zawały czy udary, które mogą wiązać się z długoterminowym przyjmowaniem niektórych leków. Tabletki bowiem, jeśli są zażywane długo i w dużych dawkach, aż o 30% mogą zwiększać ryzyko śmierci i wspomnianych już problemów zdrowotnych. A Polacy tabletki lubią nadużywać.

Według informacji Dziennika Zachodniego rocznie połykamy bowiem ponad 2 mld tabletek przeciwbólowych, co sprawia, że jesteśmy pod tym względem rekordzistami w Europie. W dodatku po leki tego rodzaju sięgamy na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem, często pod wpływem reklamy w telewizji. Tabletki zaś, o czym reklamy nas nie informują, działają tylko na objaw, a nie przyczynę bólu.

Tymczasem odpowiednia dieta, a szczególnie niektóre produkty żywieniowe, pomagają w zdrowy sposób zwalczyć stany zapalne i uśmierzyć ból. Które to produkty? Zobaczycie je w naszej galerii, gdzie wyjaśniamy też, na czym polega ich działanie.

Modny temat: miedziane garnki. Sprawdziliśmy, czy są źródłem zdrowia, czy trucizną!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 miesięcy temu
Bardzo fajny pomysł na artykuł! Chociaż wiadomo, nie każdy ma dostęp czasami do niektórego jedzenia. Ja najczęściej zamawiam jedzonko z Margaret we Wrocławiu, i jest super!