POLECAMY

Jak uniknąć infekcji intymnej na urlopie?

Sprawdź, jak uniknąć nieprzyjemnej infekcji intymnej podczas wakacyjnego wyjazdu!
Jak uniknąć infekcji intymnej na urlopie? fot. Fotolia

Urlop! Czekałaś na niego od miesięcy! Aby móc w pełni cieszyć się pobytem, przygotuj się na niespodziewane okoliczności. Upał, zmiana miejsca i klimatu obniżają odporność, co zwiększa ryzyko infekcji intymnych. Dowiedz się, jak uniknąć uniknąć nieprzyjemnej dolegliwości i w pełni cieszyć się z wyjazdu!

Intymne S.O.S. – jakie są niepokojące objawy infekcji intymnej?

Jeszcze na długo przed urlopem obserwuj swoje ciało. Jeśli coś zacznie się zmieniać, może to być pierwszy objawy infekcji intymnej. Przykładem jest wydzielina z pochwy - gdy jesteś zdrowa, ma ona przejrzysty lub białawy kolor oraz jest bezwonna. Jeśli zabarwienie się zmienia, a zapach zaczyna być intensywny to znak, że zachodzą chorobowe zmiany w organizmie. Innymi niepokojącymi sygnałami są swędzenie i pieczenie miejsc intymnych lub ból podczas oddawania moczu.

Jak uniknąć infekcji intymnej podczas urlopu? Postaw na profilaktykę!

Na wyjeździe dostęp do ginekologa jest zazwyczaj utrudniony. Postaw więc na profilaktykę! Oto przydatne wskazówki:
  • Noś bawełnianą bieliznę. Bawełniana bielizna to najlepsze rozwiązanie na upalne dni - dzięki niej skóra okolic intymnych "oddycha", a rozwój bakterii beztlenowych odpowiedzialnych za infekcje intymne jest utrudniony.
  • Nie siedź w mokrym kostiumie. Po kąpieli dokładnie osusz okolice intymne i przebierz się w suchy kostium lub inne suche rzeczy. Nawet jeśli na zewnątrz jest gorąco, unikaj przesiadywania w mokrym stroju kąpielowym oraz siadania na wilgotnym ręczniku!
  • Nigdy nie siadaj na desce klozetowej w miejscu publicznym! Nigdy nie masz pewności, czy osoba która przed tobą korzystała z tej toalety, nie była nosicielem np. rzeżączki. To samo dotyczy siadania na leżakach i ławkach w saunie. W takich miejscach zawsze podkładaj pod pupę prywatny, suchy ręcznik.
  • Uprawiaj bezpieczny seks. Wakacyjna spontaniczność sprzyja nowym znajomościom oraz kontaktom seksualnym. Pamiętaj, aby zawsze zabezpieczyć się prezerwatywą! Unikniesz w ten sposób ryzyka przeniesienia ewentualnych chorób zakaźnych (np. zakażenia grzybiczne i bakteryjne, rzeżączka,  a nawet wirus HIV)!
  • Jeśli miesiączkujesz podczas urlopu, pamiętaj, że w warunkach podwyższonej temperatury i częstszego kontaktu z wodą, dużo częściej trzeba wymieniać środki higieniczne.

Warto przeczytać również:

Na podstawie materiałów prasowych Tantum Rosa

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)