Baseny termalne - zalety kąpieli!

Jak kąpiel w basenach termalnych wpływa na zdrowie? Przeczytaj!
/ 31.10.2014 16:02

Baseny termalne zyskują na popularności. I słusznie! Relaksują i pozwalają podreperować zdrowie, co jest szczególnie ważne przed nadchodzącymi, zimowymi miesiącami. Jak kąpiel w basenach termalnych wpływa na zdrowie? Przeczytaj!

Pozaj zdrowotne właściwości basenów termalnych!

fot. Fotolia

Jaki wpływ mają termy na organizm?

Dzięki ciepłu wodu minerały, m.in. siarczki i siarczany, krzemionkę czy potas. łatwiej przenikają do organizmu wywierając pozytywny wpływ na układ krążenia, przemianę materii, gospodarkę hormonalną, a także stan psychofizyczny. Dlatego wykorzystywane są np. w procesach rekonwalescencji po zabiegach i dłuższych procesach leczniczych, wspierają także rehabilitację po urazach czy chorobach układu kostnego. Co ciekawe, ich dobroczynne właściwości pomagają w leczeniu demencji czy otępienia, a także w profilaktyce chorób takich jak Alzheimer czy Parkinson.

Meteopatów powinien zaciekawić fakt, że pobyt w termach przyczynia się do zapobiegania zimowej depresji, przywraca dobre samopoczucie i redukuje stres.

Gdzie szukać term w Polsce?

Żeby skorzystać z pozytywnej mocy term wcale nie musisz jechać w daleką podróż. Polskie termy znane i docenianie są na całym świecie, a znajdziesz je w takich miejsach jak np.:

  • Białka Tatrzańska,
  • Bukowina Tatrzańska
  • Zakopane
  • Termy Maltańskie w Poznaniu
  • Termy Uniejów

Na podstawie materiałów prasowych www.travelist.pl

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/27.11.2017 12:28
Baseny Termalne są świetne i faktycznie warto dla zdrowia także się wybrać, chociaż my to akurat najczęściej to Terma Bania jeździmy do Białki Tatrzańskiej i tam akurat najczęściej nastawieni na wodne szaleństwa zwyczajnie, a że przy tym korzysta skóra i generalnie cały organizm to to jest tylko dodatkowy plus