POLECAMY

Pończochy na żylaki

Dowiedz się, w jaki sposób działają uciskowe rajstopy przeciwżylakowe.
Pończochy na żylaki fot. serwis prasowy
Mam 45 lat i od dawna zmagam się z żylakami. Ostatnio lekarz powiedział, żebym zaczęła nosić uciskowe rajstopy przeciwżylakowe. Czy mogę kupić je w aptece?

Porada angiologa:

Noszenie specjalnych pończoch lub rajstop przeciwżylakowych to rzeczywiście bardzo dobra metoda leczenia lub profilaktyki choroby żylnej. Dzięki uciskowi, jaki wywierają na kończynę, redukują one ilość i ciśnienie krwi w żyłach. Istnieją różne rodzaje pończoch uciskowych, ich oznaczenia określają zróżnicowaną siłę nacisku. Aby jednak miały lecznicze działanie i pomagały skutecznie, należy je indywidualnie dopasować. Dlatego proszę wybrać się do sklepu z zaopatrzeniem medycznym, w którym są sprzedawane tego typu akcesoria (lekarz, który zalecił kurację powinien znać adres punktu sprzedaży). Tam wykwalifikowany pracownik, przeszkolony przez firmę produkującą rajstopy czy pończochy przeciwżylakowe, zmierzy długość nogi i obwód w kilku miejscach i dobierze odpowiedni rozmiar (przy wyjątkowo nietypowych wymiarach, firma może wykonać rajstopy na indywidualne zamówienie). Po ok. pół roku tracą one swoje właściwości i powinno się je wymienić na nowe.

Ważne! Proszę pamiętać, że rajstopy takie należy zakładać rano, jeszcze przed wstaniem z łóżka, i nosić cały dzień, bez przerw.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 lata temu
ja jak tylko zauważyłam że pękają mi naczynka, zaczęłam brać suplement z diosminą. nazywa się liotomax diosmina. przez tą substancję, diosminę, wpływa dobrze na układ krwionośny i zapobiega żylakom. mam piękne nogi i nie muszę się ich wstydzić :)
/4 lata temu
słyszałam o tym rajstopach. ale jeszcze nie miałam okazji ich wypróbować. za to zażywam tabletki na żylaki. liotomax diosmina - ma zapobiegać żylakom
/4 lata temu
mnie tam wystarczają tabletki. zażywam takie z diosminą, nazywają się liotomax diosmina i moim zdaniem super działają, moje nogi już się tak nie męczą, i żylaki też zaczęły znikac po pewnym czasie