Zadbaj o świeży oddech! Przegląd 9 płynów i odświeżaczy do ust

Chcesz pozbyć się przykrego uczucia nieświeżego oddechu? Poznaj nasz przegląd preparatów zwalczających ten problem!
Dokucza ci uciążliwe uczucie nieświeżego oddechu? Pomocne może być regularne korzystanie z płynów do płukania jamy ustnej! Dowiedz się, dlaczego warto ich używać i zobacz nasz przegląd z cenami dostępnych na rynku preparatów.

Jakie są najczęstsze przyczyny nieświeżego oddechu?

Za powstawanie nieświeżego najczęściej oddechu odpowiedzialne są bakterie bytujące w jamie ustnej. Rozkładając resztki pokarmu, niszcząc szkliwo i powodując próchnicę oraz choroby dziąseł przyczyniają się do rozwoju przykrej dolegliwości, jaką jest nieświeży oddech. Wśród innych czynników wymienić należy:
  • palenie papierosów,
  • choroby dróg oddechowych,
  • cukrzycę,
  • niewydolność nerek,
  • chorobę wrzodową,
  • refluks,
  • brak prawidłowej higieny jamy ustnej.

Dlaczego warto używać płynów do płukania jamy ustnej?

Płyny do płukania jamy ustanej pomagają usunąć zalegające resztki pokarmu i mają działanie antybakteryjne. Niektóre z płynów oprócz swojego działania antybakteryjnego pomagają także niwelować objawy nadwrażliwości zębów czy łagodnie wspierają proces ich wybielania.
 
Najlepiej wybierać płyny z zerową zawartością alkoholu w składzie. Należy także pamiętać, aby po użyciu płynu nie płukać jamy ustnej wodą! Użycie płynu po każdym myciu zębów wpływa zmniejszenie negatywnego wpływu bakterii na zęby i znaczący wzrost komfortu i uczucia świeżości. W nagłych przypadkach możesz również skorzystać z odświeżaczy do ust, których niewielki rozmiar pozwala nosić je na co dzień przy sobie, np. w torebce.

Więcej o opiniach na temat płynów do płukania jamy ustnej czytaj na naszym forum medycznym.

Dowiedz się więcej o prawidłowej higienie jamy ustnej:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Moim zdaniem najlepszy płyn to Septoral z chlorheksydyną + pasta o takiej samej nazwie. Zestaw zapewnia kompletną ochronę zębów i dziąseł.
/2 lata temu
Dbanie o higienę jamy ustnej jest bardzo ważną kwestią. W mojej łazience zawsze są butelka płynu do płukania i nici dentystyczne. Ostatnio kupiłam w Naturze płyn z Oraclinic i muszę powiedzieć, że jego jakość jest równie dobra jak droższych odpowiedników, więc spełnia w pełni moje oczekiwania i mogę polecić.