POLECAMY

Wiedziałaś o tym? Pluszaki są niebezpieczne dla zdrowia dziecka!

Jeśli twój maluch też bawi się pluszowymi misiami, sprawdź, co robić, by przez nie nie chorował…
Marta Słupska / 9 miesięcy temu
Wiedziałaś o tym? Pluszaki są niebezpieczne dla zdrowia dziecka! fot. dziecko

Są mięciutkie, urocze i zna je każde dziecko – pluszowe misie to nieodłączny element dzieciństwa, niezależnie od tego, w jakich czasach przyszliśmy na świat. Maluchy lubią je przytulać i z nimi zasypiać, a rodzice chętnie dokupują kolejne do kolekcji, nie wiedząc, że pluszowe zabawki mogą poważnie zagrażać zdrowiu maluchów…

Miś Hitler, czyli niebezpieczna zabawka

Norweskie Stowarzyszenie Serca i Płuc zorganizowało niedawno kampanię edukacyjną, która ma uświadamiać rodziców w zakresie niebezpieczeństwa, jakie wiąże się z dziecięcymi maskotkami. Na plakatach umieszczono więc groźnie wyglądające misie przebrane za znanych dyktatorów: Adolfa Hitlera, Muammara Kaddafiego i Kim Dzong Una. Mają ostrzegać przed… kurzem, który gromadzi się w tego typu zabawkach.

Stowarzyszenie Serca i Płuc podaje, że rośnie liczba dzieci cierpiących na astmę i alergie. Te problemy zdrowotne są potęgowane przez kurz zalegający w nienależycie często pranych zabawkach. Norwedzy, w nowej akcji, uświadamiają rodziców, by jak najczęściej odświeżali dziecięce maskotki.

Plakaty wykorzystane w kampanii

„Misiowa” kampania wzbudziła w Norwegii skrajne emocje: z jednej strony – dzięki plakatom – jest na tyle mocna, że oddziałuje na rodziców i zmusza ich do refleksji, z drugiej zaś – bulwersuje i oburza. Socjolog Trond Blindheim stwierdził nawet, że wykorzystanie wizerunków słynnych dyktatorów na plakatach jest „absurdalne i chorobliwe”, ale – jak dodał – właśnie dzięki temu kampania okazała się sukcesem.

Jak zatem zabezpieczyć dzieci przed kurzem z pluszowych misiów? Przede wszystkim pierzmy tego typu zabawki regularnie w temperaturze 60⁰C – to zminimalizuje wystąpienie alergii i astmy.

Domowe metody na objawy astmy
Jak odróżnić alergię od przeziębienia?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)