Ta aplikacja uczy ćwiczyć mięśnie dna miednicy, jest bezpłatna i już dostępna. To pierwszy taki projekt w Polsce!

Mięśni dna miednicy wprawdzie na co dzień nie widzimy, ale wpływają one na wiele aspektów kobiecości – od doznań seksualnych po możliwość trzymania moczu. Warto więc wiedzieć, jak je wzmacniać, by nie powodowały problemów.
Ta aplikacja uczy ćwiczyć mięśnie dna miednicy, jest bezpłatna i już dostępna. To pierwszy taki projekt w Polsce! fot. Fotolia

PelviFly News to pierwsza polska aplikacja edukacyjna dotycząca mięśni dna miednicy. Opracowała ją grupa naukowców, a jej prowadzącą była Urszula Herman, doktorantka Collegium Medicum UJ, założycielka startupu PelviFly – systemu do telerehabilitacji mięśni dna miednicy.

Co znajdziemy w aplikacji?

W aplikacji mamy trzy kategorie do wyboru: Dno miednicy, Jak działają i Wskazówki. Znajdziemy w niej podpowiedzi, jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy, poznamy dokładną anatomię dna miednicy, dowiemy się, jak pracują mięśnie w tym miejscu i co zrobić, by je wzmocnić.

PelviFly News to ciekawe narzędzie dla kobiet, które dbają o jakość życia seksualnego, są aktywne (uprawiają sport) lub obserwują pierwsze objawy nietrzymania moczu. Ta ostatnia dolegliwość jest już prawdziwą plagą wśród pań: szacuje się, że cierpi na nie aż co ósma kobieta w wieku do 39 lat i co druga po menopauzie. Problem jest tak wstydliwy, że mało która rozmawia na ten temat z lekarzem. 

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na Android i IOS w Google Play. 

Jak wzmocnić mięśnie dna miednicy?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)