Zimowy wirus - opryszczka

Gdy na dworze mróz wirus herpes atakuje ze zdwojoną siłą. Podpowiadamy, kiedy należy się go obawiać i co robić, gdy nas dopadnie

/ 04.01.2013 05:22 POWRÓT DO ARTYKUŁU
Cytomegalia

Jak leczyć cytomegalię?


W większości przypadków przebiega bezobjawowo. Czasami może wywołać objawy podobne do grypy. Podpowiadamy, co robić w przypadku zachorowania na tę chorobę:
  • Choroba ta jest bardzo niebezpieczna dla kobiet w ciąży. Wirusy wywołujące ją mogą doprowadzić do wad wrodzonych u dziecka, a nawet do obumarcia płodu. Dlatego przyszłe mamy powinny unikać wszelkiego rodzaju infekcji, bo nigdy nie wiadomo, jakim drobnoustrojem mogą zostać zakażone.
  • Przyszłe mamy mogą sprawdzić, czy przechodziły już tę chorobę. Wystarczy badanie krwi na obecność przeciwciał cytomegalii. Jeśli chorowały, drugi raz się nią nie zarażą.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/21.05.2018 23:37
mi lekarz przepisał lek Heviran. jest na wirusy i doskonale sobie z nimi radzi. za każdym razem jak dopadnie mnie opryszczka to teraz sięgnę po Heviran. Lekarz mi wytłumaczył, że opryszczka jest swego rodzaju wirusem i najlepiej pomoże na nią lek przeciwwirusowy.
/27.03.2013 00:20
Opryszczka była moim koszmarem dość długo, a właściwie do momentu, kiedy lekarz mi nie przepisał tabletek przeciwwirusowych na opryszczkę i one bardzo mi pomogły - polecam!