Opryszczka - wirus opryszczki

Gdy na dworze mróz wirus herpes atakuje ze zdwojoną siłą. Podpowiadamy, kiedy należy się go obawiać i co robić, gdy nas dopadnie

/ 04.01.2013 05:22 POWRÓT DO ARTYKUŁU
Półpasiec

Jak leczyć półpasiec?


Pierwszym objawem jest ból, a potem w jego miejscu pojawiają się pęcherzyki. Radzimy, co zrobić w przypadku zachorowania na półpasiec:
  • Na półpasiec chorują osoby, które mają obniżoną odporność, dlatego trzeba zadbać o wzmocnienie organizmu – wypoczywać, dobrze się odżywiać i wypijać 2 l wody na dobę (pomoże wypłukiwać toksyny).
  • Ulgę przynosi też smarowanie swędzących zmian papką sporządzoną na bazie tlenku cynku i wody (do kupienia w aptece) oraz przemywanie pęcherzyków świeżo zaparzonym naparem z siemienia lnianego.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/21.05.2018 23:37
mi lekarz przepisał lek Heviran. jest na wirusy i doskonale sobie z nimi radzi. za każdym razem jak dopadnie mnie opryszczka to teraz sięgnę po Heviran. Lekarz mi wytłumaczył, że opryszczka jest swego rodzaju wirusem i najlepiej pomoże na nią lek przeciwwirusowy.
/27.03.2013 00:20
Opryszczka była moim koszmarem dość długo, a właściwie do momentu, kiedy lekarz mi nie przepisał tabletek przeciwwirusowych na opryszczkę i one bardzo mi pomogły - polecam!