POLECAMY

Okłady na bolące stawy

Poznaj naturalne okłady, które przyniosą ulgę twoim stawom, a nie mają skutków ubocznych.
Okłady na bolące stawy fot. Dreamstime
Od czasu do czasu stawy bolą każdego. Zwykle łykamy wtedy tabletkę przeciwbólową i po sprawie. Tyle, że częste stosowanie takich leków może doprowadzić m.in. do kłopotów z wątrobą i nerkami. Warto więc je ograniczać.

W zamian można zdecydować się na okłady, które od wieków znane są z właściwości łagodzących ból. Ponadto ciepłe okłady zmniejszają sztywność stawów, a zimne likwidują obrzęki. Warte wyróżnienia są także okłady kapuściane, które usuwają toksyny i działają antyseptycznie, oraz okłady borowinowe. Te ostatnie działają przeciwzapalnie i długo utrzymują temperaturę.

1. Okład ciepły
Rozgrzewaj staw termoforem, poduszką elektryczną lub po prostu butelką z ciepłą wodą. Stosuj zawsze, gdy poczujesz ból, tak długo jak chcesz.

2. Okład zimny
Do stawu przyłóż kostki lodu zawinięte w woreczek foliowy i ręcznik lub ściereczkę (nie dotykaj skóry lodem, bo ją odmrozisz). Trzymaj 5 minut.

3. Okład kapuściany
Duże liście kapusty rozbij tłuczkiem i rozgrzej np. na kaloryferze. Obłóż nimi staw, owiń ręcznikiem. Zostaw na 15 minut.

4. Okład borowinowy
Użyj plastrów z pastą borowinową (cena ok. 12 zł). Rozgrzej je w wodzie, przyklej do skóry, przykryj kocem. Trzymaj 30 minut.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
O stawy trzeba dbać od początku, wiem jak mój dziadek teraz cierpi nigdy nie zwracał na nie uwagi, teraz ból nie daje mu dobrze funkcjonować, zaczął brać arthroblock forte zobaczymy jakie będą efekty. Szkoda mi go bo jest człowiekiem aktywnym a stawy go blokują.