POLECAMY

Jesteś wciąż zmęczona i senna? Sprawdź, czy to nie objawy cukrzycy!

Cukrzyca to podstępna choroba. Czym się charakteryzuje?

Cukrzyca to przewlekła choroba ogólnoustrojowa, która polega na zaburzeniu przemiany cukrów w organizmie. Rozróżniamy cukrzycę typu 1 oraz cukrzycę typu 2. Ich objawy są bardzo podobne. Jak zatem rozpoznać cukrzycę?

Jakie są objawy cukrzycy?

Objawy cukrzycy nie pojawiają się nagle, lecz stopniowo, dlatego często są bagatelizowane lub mylone z innymi chorobami.

Podstawowymi objawami, które mogą wskazywać na cukrzycę, jest senność, wzmożone pragnienie i oddawanie częściej większych ilości moczu. Chorzy potrafią wypić nawet 10 litrów płynów dziennie, czują się przy tym zmęczeni i odczuwają niepokój.

Objawów cukrzycy możemy także szukać w obrębie ust. Należą do nich nieświeży oddech o słodkawym zapachu, a także schorzenia dziąseł. Niektórzy pacjenci odczuwają także zaburzenia smaku.

Innym symptomem są zmiany skórne: przetłuszczanie się skóry, ropne wykwity, grzybica paznokci czy świąd.

Jeśli więc obserwujemy u siebie przynajmniej niektóre z wymienionych objawów, szczególnie jeśli pojawiły się nagle i długo nie chcą ustąpić, koniecznie wybierzmy się do lekarza. Nieleczona cukrzyca jest bowiem bardzo niebezpieczna.

Nie daj się zaskoczyć cukrzycy - poznaj 5 typowych wczesnych objawów!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)