POLECAMY

Objawy cukrzycy

Cukrzyca jest chorobą, przy której zwykle występują objawy jąsygnalizujące. Każdy chory trochę inaczej odczuwa niedocukrzenie. Warto nauczyć się rozpoznawać wczesne objawy hipoglikemii aby w pore podjąć odpowiednie środki zaradcze.

Objawy cukrzycy:

  • Zmniejszenie masy ciała - Glukoza krążaca we krwi często jest wydalana przez nerki z moczem, nie przechodzi do wnętrza komórek. Komórki muszą szukać innego źródła energii, którym jest tkanka tłuszczowa. W konsekwencji następuje zdecydowany, niespodziewany ubytek masy ciała w bardzo krótkim czasie.
  • Wielomocz - obecność cukru w moczu powoduje przyklejanie się wody, co przejawia się dużą ilością oddawanego moczu.
  • Wzmożone pragnienie - ponieważ oddajesz często dużo moczu, więc odczuwasz wzmożone pragnienie.
  • Ogólne osłabienie.
  • Pojawienie się zmian ropnych na skórze oraz stanów zapalnych narządów moczowo-płciowych.
  • Cukier w moczu - cukier pojawia się w moczu, gdy cukier we krwi przekroczy granicę progu nerkowego, czyli ok. 160 mg% (8,9 mmol/l).

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (34)
/6 lat temu
Jak ci dał do myślenia to albo kup test test (swoja droga jest to jeden z bardziej popularnych) albo idz do lekarza i niech cie skieruje na badania. Nie ważne co zrobisz ale ważne bys sie przebadał. Jak wybierzez ta druga opcje to przyokazji mozesz zapytać lekarza o ten tescik na glukoze i tyle.
/6 lat temu
Ostatni Światowy dzien walki z cukrzyca dał mi do myslenia. czy przypadiem samemu sie nie przebadac...ale zeby isc do lekarza to mam oporym zreszta chyba jak kazdy facet..;/. Myslalem o czymś zeby moc to wykonac w domu typu glukoza test ale zbytnio nie mam o tympojęcia;/. Możecie jakos pomóc?
/6 lat temu
ostatnio caly czas chce i sie slodkiego bo inaczej kreci mi sie w glowie i jest mi niedobrze a jak zjem zaduze to tak samo jestem bardzo senna i dziennie wypijam butelke wody 2 litrowej i ganian do WC co chwilke czy moge miec cukrzyce?
POKAŻ KOMENTARZE (31)