6 popularnych zabiegów kosmetycznych, które są najbardziej niebezpieczne dla zdrowia

W pogoni za urodą poddajemy się często zabiegom, które mogą nas nie tylko oszpecić, ale też pozbawić zdrowia…

Kiedy idziemy do kosmetyczki, kosmetologa lub fryzjera, rzadko myślimy o tym, że taka wizyta może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Wydaje nam się, że jesteśmy bezpieczni, a fachowe umiejętności specjalisty na pewno zabezpieczą nas przed wszelkimi zagrożeniami. Niestety, takie poczucie jest często złudne, a niektóre zabiegi mogą okazać się naprawdę ryzykowne…

Czego się wystrzegać?

Od lat w polskich (i nie tylko) miastach „wyrastają” nowe gabinety kosmetyczne oferujące szereg zabiegów, które – przynajmniej w założeniu – mają pomóc nam przedłużyć młodość, wyglądać pięknie i zadbać o ciało. Wiele z nich to naprawdę profesjonalne salony, w których wykorzystuje się tylko sprawdzone składniki i metody. Ale nie wszystkie. Problemem są gabinety, w których możemy poddać się nie do końca jeszcze przetestowanym zabiegom, przeniesionym najczęściej z rynku azjatyckiego, a także te, które nie przestrzegają zasad higieny.

Musimy też pamiętać, że każdy zabieg to w mniejszym lub większym stopniu ingerencja w organizm, a ta nie zawsze pozostaje bez skutków ubocznych. Nawet najpopularniejszy zabieg, który dany kosmetolog przeprowadza kilka razy dziennie, może akurat u nas „pójść nie tak” i spowodować objawy niepożądane. Te zaś bywają nieodwracalne i naprawdę bardzo poważne.

Sprawdziłyśmy, które zabiegi – z punktu widzenia zdrowotnego – są najbardziej niebezpieczne i dlaczego tak się dzieje. Nasze obserwacje znajdziecie w tej galerii. Nie oznacza to, że odradzamy poddawania się im, lecz raczej uczulamy, by dokładnie sprawdzać uprawnienia osoby, która dany zabieg wykonuje, a także salonu, w którym chcemy go przeprowadzić.

Botoks – jak uniknąć niepożądanych efektów zabiegu?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)