Naturalne strategie w walce z rakiem (recenzja)

Czy to możliwe, że odpowiednia dieta (stosowana wraz z terapią antynowotworową) pomaga wyzdrowieć i pokonać raka? Według dra Russela L. Blaylocka to, co jemy, zwiększa szanse na powrót do zdrowia. Jak więc zmniejszyć ryzyko zachorowania lub zwiększyć szanse na pokonanie choroby?
Naturalne strategie w walce z rakiem (recenzja)

Książka "Naturalne strategie w walce z rakiem" to zbiór wskazówek dra Russela L. Blaylocka, profesora neurochirurgii, który radzi, jak wzmocnić organizm podczas stosowania terapii antynowotworowej. Jego porady mają swoje źródło w wieloletniej pracy lekarskiej, ale bazują też na innowacyjnych i mało rozpowszechnionych badaniach klinicznych.

Książka jest podzielona na osiem rozdziałów, z których możemy dowiedzieć się istotnych informacji na temat terapii antynowotworowej, w tym działania radio- i chemioterapii. Najważniejsze są chyba jednak cztery ostatnie rozdziały książki, gdzie doktor Blaylock skupia się na kwestiach żywieniowych. Jednym z najciekawszych fragmentów jest ten, w którym możemy przeczytać, czy w czasie leczenia nowotworu warto zażywać suplementy diety, a także ta część książki, w której autor skupia się na opisaniu działania konkretnych substancji odżywczych na organizm, m.in. ziół, grzybów czy beta-glukany.

Doktor Blaylock podkreśla, że sugerowany przez niego styl odżywiania nie tylko pomaga zwalczyć nowotwór, ale też uwalnia od wielu nieprzyjemnych objawów towarzyszących chorobie, m.in. mdłości, zmęczenia i utraty apetytu, a w konsekwencji depresji i uczucia beznadziei. Samopoczucie pacjenta – jak sam podkreśla – odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie leczenia i pokonywania choroby.

"Naturalne strategie w walce z rakiem" to pozycja odpowiednia nie tylko dla chorych i ich rodzin, ale także dla tych, którzy pragną uniknąć choroby i zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Największą zaletą książki są konkretne przykłady i dokładne analizy działania związków odżywczych na ludzki organizm, wskazówki, czego się wystrzegać i rady, jak komponować zdrowe menu.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o książce, przejdź na jej zakładkę.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)