POLECAMY

Matka dwójki dzieci zmarła przez popularny suplement diety. Dlaczego?

Kobieta nie zdawała sobie sprawy, że cierpi na hiperamonemię.
Marta Słupska / 11 miesięcy temu
Matka dwójki dzieci zmarła przez popularny suplement diety. Dlaczego? screen Instagram

Meegan Hefford, matka dwójki dzieci z Australii Zachodniej, marzyła o wzięciu udziału w zawodach kulturystycznych. Aby być w formie, ćwiczyła i piła popularne wśród miłośników fitnessu koktajle proteinowe. Niestety, to właśnie one przyczyniły się do jej śmierci.

Nie wiedziała, że choruje

W dniu, w którym zmarła, skarżyła się na złe samopoczucie. Mówiła, że czuje się bardzo znużona i senna. Nie wzbudziło to jednak jej czujności, ponieważ była przeświadczona, że zmęczenie wynika po prostu z tego, że dużo trenuje. Stan Meegan pogorszył się jednak na tyle, że kobieta straciła przytomność i trafiła do szpitala. Tam zmarła.

Sekcja zwłok wykazała, że Hefford cierpiała na hiperamonemię. Choroba charakteryzuje się wysokim stężeniem amoniaku we krwi, a dieta osoby chorej powinna zawierać jedynie śladowe ilości białka, gdyż to właśnie w wyniku ich rozkładu powstaje amoniak.

Tymczasem Meegan, nie wiedząc, że cierpi na to schorzenie, spożywała bardzo dużo białka chociażby w samych tylko koktajlach pitych po treningach, w dodatku kilka razy dziennie. Chorzy na hiperamonemię, gdy poziom amoniaku w ich krwi znacząco wzrasta, czują się ospali, wymiotują i mogą umrzeć na skutek obrzęku mózgu.

 

When your girl gets a sneaky little photo of your back while training arms 🙊

Post udostępniony przez • MEEGAN HEFFORD • (@meeganheff)

Wyglądała tak zdrowo, tymczasem umierała. Mówiłam jej, że zbyt często chodzi na siłownię. Sprzedaż suplementów diety również powinna być w jakiś sposób regulowana 
– powiedziała matka zmarłej.

Meegan osierociła kilkuletnie dzieci – syna i córkę. Załamana rodzina kobiety domaga się wprowadzenia restrykcji wobec odżywek i suplementów diety, po które tak chętnie sięgają ludzie na całym świecie.

Co powinien mieć w składzie dobry suplement wspomagający odchudzanie?

 

My girl ❤️️ Mini me

Post udostępniony przez • MEEGAN HEFFORD • (@meeganheff)

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)