POLECAMY

Powstała mapa obrazująca aktualne zagrożenia zdrowotne na świecie. Które kraje są najbardziej niebezpieczne?

Jako najbezpieczniejsze oceniono kraje Europy Zachodniej i Północnej, Kanadę i USA. A gdzie lepiej nie wyjeżdżać? I jak na tle innych Państw wypada Polska?
Powstała mapa obrazująca aktualne zagrożenia zdrowotne na świecie. Które kraje są najbardziej niebezpieczne? fot. screen ze strony internationalsos.com

Planujesz wyjazd albo zastanawiasz się, gdzie udać się na wakacje? Powstała ogólnoświatowa mapa zagrożeń zdrowotnych 2017. Dzięki niej możemy sprawdzić, w których krajach jest największe zagrożenie wirusem Zika i gdzie służba zdrowia stoi na niskim poziomie.  

9 sygnałów wskazujących na to, że powinnaś zmienić lekarza 

Mapa zagrożeń zdrowotnych 2017 – gdzie nie warto wyjeżdżać?

Mapa stworzona przez International SOS and Control Risks pozwala sprawdzić poziom zagrożenia zdrowotnego (i nie tylko) związanego z poszczególnymi rejonami i państwami. Jest ona związana z ankietą Ipsos Mori, na której podróżnicy zdawali swoje relacje z wypraw w różne miejsca na świecie. 

Oceniano przede wszystkim ryzyko przemocy wobec przybyszy zza granicy (i nie tylko), funkcjonowanie służby zdrowia, infrastrukturę oraz transport.

Zgodnie z mapą najmniejsze zagrożenie związane jest z Europą Zachodnią i Północną oraz USA i Kanadą. Największe zaś – głównie w wybranych krajach Afryki. Najbardziej niepokoją brązowe plamy na mapie pokazujące miejsca, gdzie ryzyko związane z bezpieczeństwem gwałtownie wzrasta.

fot. screen z internationalsos.com

Co ciekawe Polska została oceniona jako państwo z niskim (ale nie najniższym – zielonym) ryzykiem zagrożenia.

Poza aspektami zdrowotnymi twórców mapy interesowały też zagrożenia związane z terroryzmem, przestępczością czy bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Cała mapa dostępna jest na stronie www.internationalsos.com/risk-outlook

Owoce i warzywa sprzedawane jesienią i zimą na bazarach mogą być rakotwórcze

fot. screen z internationalsos.com

Fundacja poprosiła projektantów, by zaprojektowali oryginalne stroje szpitalne dla chorych nastolatków. Reakcja dzieci była wzruszająca!
Fundacja poprosiła projektantów, by zaprojektowali oryginalne stroje szpitalne dla chorych nastolatków. Reakcja dzieci była wzruszająca!
Kanadyjska fundacja Starlight Children zorganizowała chorującym dzieciom niezwykłą niespodziankę.
Tej choroby obawia się co 4 kobieta!
Tej choroby obawia się co 4 kobieta!
Mięśniaki macicy to łagodne niezłośliwe guzy, które tworzą się w ścianach macicy. Jakie dają objawy, jaki je zdiagnozować i leczyć?
Składamy skargę na lekarza, przychodnię lub szpital – poradnik dla pacjenta
Składamy skargę na lekarza, przychodnię lub szpital – poradnik dla pacjenta
Jeśli lekarz lub placówka medyczna naruszają nasze prawa, możemy złożyć skargę i domagać się odszkodowania i zadośćuczynienia. Jak to zrobić? Gdzie możemy taką skargę złożyć?
Diagnoza i leczenie jaskry – historia choroby
Diagnoza i leczenie jaskry – historia choroby
Czy leczenie jaskry w Polsce jest łatwe? Jak odpowiednio szybko ją zdiagnozować? Poznaj historię choroby Ireny Hryncewicz, ambasadorki kampanii "Jaskra nie boli – kradnie wzrok".

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/rok temu
na zachodzie Europy jest bezpiecznie!!!! - szczególnie teraz, gdy PRZYBYSZE przywieźli wiele groźnych chorób ! IDIOTYZM !
/rok temu
dajcie mi ginu jeszcze lyk jak sie dostalem na ten ship opowiadac moglbym az po swit
/rok temu
Jak w RPA jest bezpiecznie to powinien się każdy przejść po Durbanie, Pretorii i Johanesburgu nawet w dzień., Na głupotę nie ma rady, trzeba się skonfrontować.
POKAŻ KOMENTARZE (3)