alergia na wodę fot. screen Instagram: chronically.linds

Ma alergię na własne łzy. Tę chorobę ma zaledwie 50 osób na świecie

Trudno jej wziąć prysznic czy napić się wody. Wystarczy kilka kropel wody, by ciało dziewczyny pokryła okropna wysypka.
Małgorzata Germak / 21.09.2018 10:54
alergia na wodę fot. screen Instagram: chronically.linds

Lindsey Coubray jest uczulona na własne łzy. Jak to możliwe? Cierpi na rzadką chorobę, która przy najmniejszym kontakcie z wodą wywołuje bolesną i swędzącą wysypkę na ciele. To sprawia, że 19-latka z Anglii ma problem z wzięciem prysznica, nie może pływać, a nawet wyjść z domu w deszczowy dzień. 

Ta dieta pozwoli ci uporać się z atopowym zapaleniem skóry. Wiemy, jak ją ułożyć!

„Czasami gdy wychodzę na zewnątrz, nawet jak już przestanie padać, czuję, że nie mogę złapać tchu, bo powietrze jest tak wilgotne” – wyznaje. Najmniejszy kontakt z wodą powoduje też, że Lindsey zaczyna kichać i ma problemy z oddychaniem. Musi przyjmować silne leki przeciwhistaminowe, z każdym razem, gdy chce się umyć. Poza nimi łyka też tabletki na astmę, które pomagają jej kontrolować ataki duszności.


Każdy prysznic tak kończy się dla 19-latki (fot. Instagram: chronically.linds)

To, przez co przechodzę, jest takie trudne. Płaczę prawie codziennie, chociaż staram się być pozytywna
– napisała w jednym poście na Instagramie.

Gdy napije się wody, w jej jamie ustnej zachodzą bolesne reakcje alergiczne. Dlatego może pić tylko mleko.

Nie tylko deszcze i prysznic są wyzwaniem, ale upał także. Dziewczyna dostaje wysypki na plecach, ramionach i klatce piersiowej, gdy zaczyna się pocić.


Wystarczy trochę potu, żeby skóra Lindsey pokryła się swędzącą wysypką (fot. Instagram: chronically.linds)

„Codziennie w pracy walczę o przetrwanie. Dla mnie wyzwaniem są rzeczy, które większość rówieśników uznaje za oczywiste” – mówi Lindsey. „Często ludzie nie wierzą, że można być uczulonym na wodę i dopytują mnie, jak z tym żyję. Nie zdają sobie sprawy, jak frustrujące może być nauczenie się radzenia sobie z tymi reakcjami alergicznymi”.

Lindsey jest jedną z 50 osób na całym świecie, które mają alergię na wodę. Zdiagnozowano ją u niej dopiero dwa lata temu. „Znalezienie dobrego dermatologa, który znałby się na tej chorobie, było niezwykle trudne” – mówi.

19-latka chcąc pokazać innym, na czym polega jej choroba i zwiększyć świadomość na ten temat, założyła konto na Instagramie. Tam pokazuje, z czym na co dzień się zmaga. Ma też kontakt z innymi chorującymi na to, co ona, i jest jej dzięki temu łatwiej.

Jestem członkiem internetowej grupy osób z alergią na wodę. Mamy nadzieję, że w przyszłości pojawi się więcej opcji leczenia naszego schorzenia
– mówi Lindsey.

„Inni chorzy mi pomagają zachować pozytywne nastawienie, dzielenie się tymi samymi problemami i wspieranie online sprawia, że lepiej sobie radzę”.

źródło: Daily Mail

To też może cię zainteresować:Uważaj! Ibuprofen podany dziecku podczas tej choroby może być bardzo niebezpiecznySą pierwsze przypadki małpiej ospy w Europie. Czy wirus może dotrzeć do Polski?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)