Jak szybko uporać się z grypą żołądkową? Oto 5 domowych sposobów!

Z tą prawdziwą grypą nie ma nic wspólnego. Ale tak jak ona mocno osłabia organizm. Można jednak złagodzić przebieg choroby.
Jak szybko uporać się z grypą żołądkową? Oto 5 domowych sposobów! fot. Adobe Stock

Grypa żołądkowa, nazywana też jelitową, jest wirusowym zakażeniem układu pokarmowego. Schorzenie to ma uciążliwe objawy. Dla dzieci do 5. roku życia i seniorów bywa również niebezpieczne. Zobacz, jak szybko złagodzić jej objawy!

Na czym polega leczenie grypy żołądkowej?

Nie ma leku na grypę żołądkową. Możesz jednak znacząco złagodzić jej objawy, stosując się do 5 prostych rad:

  1. Staraj się dużo wypoczywać. Dzięki temu zminimalizujesz uczucie osłabienia związane z grypą
  2. Pij ile się da – najlepiej niegazowanej wody mineralnej, herbaty, naparów (np. z rumianku i kopru włoskiego). Wskazane są płyny izotoniczne (np. Isostar, Oshee), bo w czasie biegunki i wymiotów tracimy dużo mikroelementów, m.in. potasu, sodu, magnezu.
  3. Stosuj lekkostrawną dietę. Jedz np. kleik ryżowy, zmiksowaną zupę jarzynową, suchary.
  4. Przyjmuj preparaty probiotyczne (przywracają równowagę biologiczną w jelitach).
  5. Jeśli objawy nie ustępują po 2 dniach lub choroba ma ostry przebieg – zgłoś się do lekarza. Małe dzieci i osoby starsze wymagają niekiedy leczenia szpitalnego.

Czytaj także:

Na podstawie artykułu Beaty Prasałek z Poradnika Domowego

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/rok temu
https://terapiasokami.pl/pl/blog tutaj można przeczytaj o działaniu soków na różne schorzenia w tym na grypę. Piję sok z marchewki, imbiru i czosnku i żadna grypa mi nie straszna. Polecam.
/rok temu
Absolutnie, u mnie też się nie sprawdza. Raczej dwa dni oczyszczania organizmu, czyli nie powstrzymywanie biegunki. Głównie dbanie o prawidłowe nawodnienie, odpoczynek i osłonę jelit, w postaci dobrego probiotyku, a najlepiej symbiotyku wspomnianego już przez moją przedmówczynię. Ryżanki i marchwianki kojące ukłąd pokarmowy i ewentualnie siemię lniane.
/2 lata temu
Nie wiem czy ta cola się sprawdza, mam wrażenie że na mnie raczej nie działa. Wolę elektrolity i probiotyk entero acidolac dla przywrócenia prawidłowej flory jelit. Jeśli biegunka ma ostry przebieg trzeba włączyć leki a najlepiej skonsultować się z lekarzem.
POKAŻ KOMENTARZE (4)