POLECAMY

Koniec drugiej edycji „Zdrowo jem, więcej wiem”

Zakończyła się druga edycja projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, której organizatorem była Fundacja BOŚ. Konkurs był adresowany do dzieci z klas 1–3 szkół podstawowych, ich nauczycieli , opiekunów oraz rodziców i miał na celu uświadamianie roli zdrowego odżywiania i ruchu w zachowaniu dobrego stanu zdrowia. Zdrowie.wieszjak.polki.pl jest patronem akcji.
Koniec drugiej edycji „Zdrowo jem, więcej wiem”

Fundacja BOŚ przyznała 50 tysięcy złotych na nagrody dla zwycięzców drugiej edycji „Zdrowo jem, więcej wiem” – konkursu promującego zdrowe odżywianie wśród uczniów szkół podstawowych całej Polski.

Wraz z nadchodzącymi wakacjami dobiegła końca druga już odsłona popularnego projektu edukacyjnego, który przez cały rok towarzyszył 366 zespołom uczniów z ponad 200 szkół. Dzięki ciekawym konkursom i zajęciom lekcyjnym, koordynowanym przez Fundację BOŚ, ponad 50 tysięcy dzieci poznało zasady właściwego odżywiania oraz aktywnego stylu życia.

Konkurs jest adresowany do dzieci z klas 1–3 szkół podstawowych, ich nauczycieli , opiekunów oraz rodziców. Ma charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej, podejmowanej w celu zmiany nawyków żywieniowych na zdrowsze. Wraz z innymi akcjami Fundacji Banku Ochrony Środowiska (np. projektem dofinansowania przebudowy sklepików szkolnych) tworzy kompleksowy program Aktywnie po zdrowie.

„Uświadomienie roli zdrowego odżywiania i ruchu w zachowaniu dobrego stanu zdrowia to zagadnienie szczególnie istotne w dobie rozwoju pozornych udogodnień cywilizacyjnych – wyjaśnia Barbara Lewicka–Kłoszewska, wiceprezes Fundacji BOŚ. – W Polsce wciąż wzrasta liczba dzieci i młodzieży dotkniętych chorobą otyłości, dlatego Fundacja stara się szerzyć wiedzę o zdrowym odżywianiu, ale także uczyć praktycznego jej zastosowania, aby zmieniać złe nawyki żywieniowe najmłodszych”.

Zdrowo jem, więcej wiem” przebiega w trzech etapach: jesiennym, wiosennym i zimowym. Uczniowie zapoznają się z zasadami zdrowego odżywiania, a zdobytą wiedzę wykorzystują do wykonania zadań konkursowych, pobudzających kreatywność. „Dzieci tworzą przepisy do zdrowej książki kucharskiej, reklamy wody jako najlepszego napoju czy menu ziołowej restauracji – opowiada Kamila Makówka, koordynator konkursu. – Często angażują do pomocy nie tylko nauczycieli i rodziców, ale także całe lokalne społeczności”.

Organizatorzy przyznali w tym roku 72 wyróżnienia oraz 18 nagród głównych zespołom, które najlepiej realizowały konkursowe założenia. Nagrody rzeczowe o łącznej puli 50 tysięcy złotych zostaną wręczone zwycięzcom podczas uroczystej gali, która odbędzie się we wrześniu w Warszawie. Więcej informacji o konkursie i innych prozdrowotnych projektach Fundacji BOŚ można znaleźć na stronie www.aktywniepozdrowie.pl.

Jesienią ruszy trzecia edycja konkursu. „Serdecznie zapraszamy do udziału nowych i już zapoznanych z projektem uczestników – zachęca Kamila Makówka. – Gratulujemy także tegorocznym zwycięzcom. Cieszymy się, że zdrowe odżywianie i aktywny styl życia zyskują coraz więcej zwolenników. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą dzieci nauczą się dokonywać w przyszłym życiu właściwych wyborów żywieniowych, a koniec konkursu okaże się dla nich dopiero początkiem zdrowej przygody”.

Polecamy: serwis Zdrowe żywienie

Źródło: materiały prasowe/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)