Przegląd 5 preparatów na katar sienny

Wodnista wydzielina w nosie? Katar sienny, męczący wiosną i latem aż 9 milionów Polaków, można złagodzić. Poznaj 5 preparatów na osłabienie jego objawów!
Marta Wilczkowska / 25.03.2013 06:55

Większość osób cierpiących na katar sienny uważa go tylko za uciążliwą przypadłość, którą trzeba przeczekać. Tymczasem nie jest to tak niewinna choroba, za jaką uchodzi. Co więc zrobić w jego przypadku?

Katar sienny - leczyć czy przeczekać?

Męczy cię katar, łzawią oczy i swędzi nos? Podstawowe zalecenie dla osób cierpiących na alergiczny nieżyt nosa (jak fachowo jest nazywany katar sienny) brzmi: koniecznie trzeba go leczyć! I tak jak w przypadku wszystkich innych uczuleń, terapia powinna rozpocząć się od eliminacji lub przynajmniej znacznego zmniejszenia ilości alergenów.

Wszechobecnych w powietrzu pyłków uniknąć w zasadzie się nie da, dlatego trzeba co najmniej kilkakrotnie w ciągu dnia usuwać je z błon śluzowych nosa. Najlepiej wypłukiwać je stamtąd za pomocą sprayów zawierających roztwór soli fizjologicznej lub wody morskiej. Ten drugi sposób jest o tyle lepszy, że woda zawiera dodatkowo wiele mikroelementów, które nawilżają wysuszoną śluzówkę nosa i łagodzą stan zapalny. To jeden ze sposobów na katar sienny.

Poznaj 5 preparatów, które mogą pomóc ci przetrwać tę dolegliwość.

Czytaj także:
Poznaj kalendarz pylenia
Jak rozpoznać objawy alergii?
Jak złagodzić objawy alergii na pyłki?

Na podstawie artykułu z Vita poleca: "Choroby cywilizacyjne. Alergie".

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (19)
/31.05.2019 16:35
Podpiję trochę temat: alergiczny katar – szczególnie w czasie pylenia. Czy ktoś z was stosuje w trakcie jazdy na rowerze albo spacerów maski ? Jeśli tak to jakie?
/30.04.2018 21:48
widzę, że Allertec króluje. ja też go używam i na prawdę daje radę.
/03.04.2018 16:18
Też go biorę, mam wrażenie, że wszystko zaczęło pylić i to na przeciwko mojego mieszkania. Musze brać allertec, żeby nie leżeć plackiem na biurku albo nie wycierać nosa i oczu w chusteczkę.
POKAŻ KOMENTARZE (16)