Kadr z kalendarz przygotowanego wspólnie z Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych/ fot. NIPiP

Kalendarz jak z bajki

Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych z Lublina wsparł akcję charytatywną zorganizowaną przez grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublinie. Celem akcji jest zebranie funduszy na zakup nowej pompy insulinowej dla jednej z uczennic oraz zorganizowanie ferii zimowych dla najbardziej potrzebujących wychowanków tej szkoły.
Kadr z kalendarz przygotowanego wspólnie z Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych/ fot. NIPiP

Pomysłodawcą przedsięwzięcia i zarazem jego dobrym duchem była pani Agnieszka Szczebiot. Udowodniła, że odrobina dobrej woli,  wrażliwość, ale też upór i konsekwencja w działaniu wystarczą, by skłonić ludzi do bezinteresownego poświęcenia się na rzecz potrzebujących. 

Akcja polegała na przygotowaniu i wydaniu kalendarza na 2013 rok. Będzie  zawierał motywy popularnych bajek i baśni. W sesji wzięli udział znani ludzie – darczyńcy akcji wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lublinie. W tę sentymentalną podróż w czasie zaangażowali się m.in. Krzysztof Hetman, Marszałek Województwa Lubelskiego, oraz Krzysztof Cugowski.

Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych reprezentowali Andrzej Tytuła, Przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Lublinie, który wystąpił jako kot w butach, oraz Maria Olszak-Winiarska, Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Zarządu  Regionu w Lublinie, która wcieliła się w rolę śpiącej królewny. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnych mediów.

Praca nad  kalendarzem była źródłem radości i wzruszeń zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dla dorosłych była symbolicznym powrotem do krainy dzieciństwa, a dla dzieci ekscytującą przygodą i odskocznią od trudów roku szkolnego. Teraz wszyscy z niecierpliwością oczekują na wydanie kalendarza. Liczą, że oprócz wymiernych efektów, czyli uzyskania środków finansowych, przyniesie ze sobą to co najcenniejsze – uśmiech, nadzieję i dużo radości.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)