POLECAMY

Jak jedzenie fast foodów wpływa na płodność kobiet? Ciekawe wyniki badań

Przeprowadzono badanie na grupie kobiet pod kątem tego, jak dieta uboga w warzywa i owoce, za to pełna przetworzonej żywności, wpływa na płodność.
Małgorzata Germak / 2 tygodnie temu
Jak jedzenie fast foodów wpływa na płodność kobiet? Ciekawe wyniki badań fot. Adobe Stock

Zamiast zbilansowanej, pełnowartościowej diety, bogatej w dobre węglowodany, zdrowe tłuszcze, warzywa i owoce, kobiety prawie codziennie jadły hamburgery, frytki i inne fast foody. Jak takie przetworzone jedzenie wpływa na płodność – to właśnie postanowili zbadać australijscy naukowcy. Do jakich wniosków doszli?

Sprawdziłyśmy co ma najmniej kalorii w McDonald’s! Będziesz zdziwiona!

Fast food a płodność

Naukowcy z Uniwersytetu Adelaide z Robinson Research Institute w Australii przeprowadzili badanie na grupie ponad 5 tysięcy kobiet w wieku od 18 do 23 lat. Badane były w pierwszym trymestrze ciąży (to była ich pierwsza ciąża). Uczestniczki udzieliły położnym szczegółowych informacji na temat swojej diety przed zajściem w ciążę. Naukowcy przede wszystkim zwrócili uwagę na jadłospis miesiąc przed zapłodnieniem. Pytania dotyczyły między innymi jedzenia fast foodów - czyli takich produktów jak frytki, burgery, pizza czy mięso smażone na głębokim tłuszczu.

Co się okazało? Kobiety, które co najmniej cztery razy w tygodniu jadły fast foody, średnio o miesiąc dłużej starały się zajść w ciążę. Natomiast kobiety, u których na talerzu regularnie pojawiały się owoce (co najmniej trzy razy dziennie), zachodziły w ciążę szybciej niż pozostałe.

Widać, jak dobre odżywianie się i wyeliminowanie jedzenia typu fast food, za to jedzenie dużej ilości owoców zwiększa płodność i przyspiesza zajście w ciążę
– mówi prof. Claire Roberts z Robinson Research Institute, autorka badania.

Co ciekawe z badań australijskich naukowców wyszło, że jedzenie zielonych warzyw liściastych i ryb nie ma większego przełożenia na płodność kobiet. Naukowcy kontynuują swoje prace i planują docelowo stworzyć wzorce żywieniowe, które mogą przekładać się na czas zajścia w ciążę.

źródło: adelaide.edu.au

Czytaj też:Jestem w ciąży i mam podwyższone TSH! Czy muszę brać leki?„Nie pracuję, jest sobota”. Czy lekarka ma prawo odmówić zbadania chorego dziecka?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 tygodnie temu
Opublikowano raport na temat skuteczności tabletek na odchudzanie dostępnych w Polsce, raport na stronie rankingtabletkinaodchudzanie.pl
/2 tygodnie temu
Jesteś tym co jesz i tak się czujesz. Dobra dieta to naturalny rozsądny sposób żywienia. Przeczytajcie sobie o systemie nowaka, tam sporo informacji, które diety są niezdrowe i dlaczego, jakie spustoszenie sieją w organizmie, ale przede wszystkim dowiesz się jak jeść i ćwiczyć, by zrzucać kilogramy i być zdrowym. Warto coś zrobić dla siebie, ja mam już dychę mniej :)
/2 tygodnie temu
Jak widać zdrowe jedzenie ma wpływ nie tylko na to żeby dobrze wyglądać. Bo jak można schudnąć jak się je te wszystkie fast foody, to nawet siłka nic nie pomoże. Lepiej jeść więcej warzyw i owoców, do tego iqacai i jakieś ćwiczenia nawet w domu.