Jak jedzenie fast foodów wpływa na płodność kobiet? Ciekawe wyniki badań

Przeprowadzono badanie na grupie kobiet pod kątem tego, jak dieta uboga w warzywa i owoce, za to pełna przetworzonej żywności, wpływa na płodność.
Małgorzata Germak / 9 miesięcy temu
fast food fot. Adobe Stock

Zamiast zbilansowanej, pełnowartościowej diety, bogatej w dobre węglowodany, zdrowe tłuszcze, warzywa i owoce, kobiety prawie codziennie jadły hamburgery, frytki i inne fast foody. Jak takie przetworzone jedzenie wpływa na płodność – to właśnie postanowili zbadać australijscy naukowcy. Do jakich wniosków doszli?

Sprawdziłyśmy co ma najmniej kalorii w McDonald’s! Będziesz zdziwiona!

Fast food a płodność

Naukowcy z Uniwersytetu Adelaide z Robinson Research Institute w Australii przeprowadzili badanie na grupie ponad 5 tysięcy kobiet w wieku od 18 do 23 lat. Badane były w pierwszym trymestrze ciąży (to była ich pierwsza ciąża). Uczestniczki udzieliły położnym szczegółowych informacji na temat swojej diety przed zajściem w ciążę. Naukowcy przede wszystkim zwrócili uwagę na jadłospis miesiąc przed zapłodnieniem. Pytania dotyczyły między innymi jedzenia fast foodów - czyli takich produktów jak frytki, burgery, pizza czy mięso smażone na głębokim tłuszczu.

Co się okazało? Kobiety, które co najmniej cztery razy w tygodniu jadły fast foody, średnio o miesiąc dłużej starały się zajść w ciążę. Natomiast kobiety, u których na talerzu regularnie pojawiały się owoce (co najmniej trzy razy dziennie), zachodziły w ciążę szybciej niż pozostałe.

Widać, jak dobre odżywianie się i wyeliminowanie jedzenia typu fast food, za to jedzenie dużej ilości owoców zwiększa płodność i przyspiesza zajście w ciążę
– mówi prof. Claire Roberts z Robinson Research Institute, autorka badania.

Co ciekawe z badań australijskich naukowców wyszło, że jedzenie zielonych warzyw liściastych i ryb nie ma większego przełożenia na płodność kobiet. Naukowcy kontynuują swoje prace i planują docelowo stworzyć wzorce żywieniowe, które mogą przekładać się na czas zajścia w ciążę.

źródło: adelaide.edu.au

Czytaj też:Jestem w ciąży i mam podwyższone TSH! Czy muszę brać leki?„Nie pracuję, jest sobota”. Czy lekarka ma prawo odmówić zbadania chorego dziecka?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/8 miesięcy temu
Jedzenie może mieć też wpływ na libido. Na szczęście o to ostatnie można zadbać. Rozwiązanie dla kobiet::) zbijamywage.pl/kobieta/femin-plus-czy-to-najlepszy-preparat-na-kobiece-libido
/9 miesięcy temu
Opublikowano raport na temat skuteczności tabletek na odchudzanie dostępnych w Polsce, raport na stronie rankingtabletkinaodchudzanie.pl
/9 miesięcy temu
Jesteś tym co jesz i tak się czujesz. Dobra dieta to naturalny rozsądny sposób żywienia. Przeczytajcie sobie o systemie nowaka, tam sporo informacji, które diety są niezdrowe i dlaczego, jakie spustoszenie sieją w organizmie, ale przede wszystkim dowiesz się jak jeść i ćwiczyć, by zrzucać kilogramy i być zdrowym. Warto coś zrobić dla siebie, ja mam już dychę mniej :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)