Kogo po tym pogoni? Czyli rzecz o tym, jak (i po co) wywołać biegunkę…

By wywołać biegunkę, jedni doradzają picie oleju rycynowego inni kiszone ogórki z maślanką lub po prostu przeczyszczające leki. Jaki to ma sens i czy rzeczywiście sprowokuje żołądkowe sensacje? A także jak mądrze rozwiązać WC-problemy? Przeczytaj!
Diana Ożarowska-Sady / 07.05.2018 04:30

"Jak wywołać biegunkę?" – o dziwo, ale to bardzo często wyszukiwane w sieci hasło. A co w tym nietypowego? Bo biegunka zawsze jest objawem problemów, które ma organizm i raczej należałoby oczekiwać, że ktoś będzie poszukiwał domowych sposobów na biegunkę –a nie metod jej prowokowania. To, że ktoś chce ją u siebie wywołać świadczyć może zaś o tym, że:

  • hasło wklepał do wyszukiwarki uczeń, szukający wymówki, by zostać w domu – jeśli tak było, to wybacz, ale  lepiej po prostu pogadaj z rodzicami. Objadanie się bowiem truskawkami i popijanie ich np. wodą z kiszonych ogórków – może owszem przyprawić cię o ból brzucha, a nawet pogonić do WC, ale nie musi. Reakcja na choćby najbardziej absurdalne kompozycje składników, to cecha mocno indywidualna. Jednego ruszy już samo mleko (zwłaszcza, gdy nie toleruje laktozy), inny, nawet po koktajlu z suszonych śliwek i surowej wody będzie dalej szedł w zaparte – i to dosłownie. Nieuzasadnione stosowanie leków, oleju rycynowego a nawet ziół przeczyszczających jest zaś (delikatnie mówiąc) niemądre. Poza tym może zaburzać gospodarkę elektrolitową organizmu i negatywnie wpływać na pracę jelit – zwłaszcza, gdy powtarzamy tego typu eksperymenty.
  • hasło wpisała osoba, o skłonnościach bulimicznych – wybacz, ale w tym tekście także Tobie nie pomożemy. Wywoływanie biegunki nie jest bowiem sposobem, w jaki naprawdę możesz poradzić sobie z kontrolą wagi. W przypadku bulimii (charakteryzuje się napadami objadania się, po których następują zachowania mające "zrekompensować" takie działanie: np. wywoływanie wymiotów, stosowanie środków przeczyszczających czy moczopędnych)  naprawdę warto poszukać fachowego wsparcia – dobrego psychologa czy psychoterapeuty specjalizującego się w zaburzeniach odżywiania;
  • hasło wpisał ktoś, kto ma problem z zaparciami, zwłaszcza nawracającymi, chronicznymi - nie doradzimy ci wprawdzie, jak wywołać biegunkę, bo przesada w żadną stronę nie jest wskazana. Podpowiemy jednak, jak naturalnie możesz uregulować częstotliwość wypróżnień i sprawić, że wizyta w toalecie przestanie być męką. Odpowiedzi szukaj na kolejnych stronach galerii.

Polecamy!
Dlaczego biegunka bywa wodnista i kupa innych faktów o… kupie. Nie czytaj przy jedzeniu!
Co mogło wywołać biegunkę i  ile ona potrwa?
Grypa żołądkowa? te 4 składniki sprawią, że szybciej wrócisz do formy!
 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/09.05.2018 20:36
Czasami pomagają śliwki, sok z kapusty kiszonej i do tego woda, ale to nie jest dobre działanie na stałe, ja przy zaparciach, zauważyłam,że muszę sobie pomóc, lekarka powiedziała mi, ze brakuje mi maslanu sodu, który odbuduje mi jelita, i sprawi,że uch perystaltyka wróci do normy. kupiłam więc intestę i faktycznie, normalny stolec powrócił i wypróżniam się bez problemu
/08.05.2018 13:17
Jak człowiek się wypróżnić nie może to katastrofa jest. Ja to próbowałam wszelkich sposobów i nic i nic.. Jakoś mi ostatecznie pomógł mój BioBidet, włączyłam funkcje Turbo i dawaj.. Jak mi chlupną ten strumień to zaraz wyleciało wszystko to ze mnie. Na mnie śliwki suszone nie działają nawet..