POLECAMY

Jak usunąć zbędne włoski

Od jakiegoś czasu mam problem z nadmiernym owłosieniem. Nie stać mnie na zabieg laserowy. Co robić?
Jak usunąć zbędne włoski
Odpowiada dermatolog Monika Serafin

Nadmierne owłosienie nad górną wargą, na brodzie, piersiach, brzuchu poniżej pępka oraz na wewnętrznej stronie ud może być związane z niedoczynnością tarczycy lub stosowaniem niektórych leków, np. sterydów. Najczęściej jednak przyczyną tej dolegliwości jest nieprawidłowe, nadmierne wydzielanie androgenów – męskich hormonów płciowych – także u kobiet. Dotyczy to pań przed menopauzą i później. Wtedy spada poziom estrogenów – żeńskich hormonów płciowych – w organizmie. Kłopotom może częściowo zaradzić stosowanie hormonalnej terapii zastępczej. Pozwala to ograniczyć dalszy wzrost włosów, ale niestety nie rozwiązuje problemu. Doraźnie trzeba więc włosy golić, usuwać za pomocą kremów do depilacji lub wosku.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/4 lata temu
sporo kobiet ma z tym problem, u niektórych jest ono bardziej widoczne u innych mniej, ale na pewno nie ma się też co martwić za bardzo, skoro są sposoby na to, żeby się tych włosków pozbyć, są przecież i kremy do depilacji i wosk i najlepsza według mnie depilacja laserowa. Więc na pewno można sobie z tym spokojnie poradzić.
/8 lat temu
mam 12 lat i nad górna wargą mam ciemne włoski nie podoba mi sie to i przez nie nie moge normalnie sie zachowywac byłam u dermatologa ale on powiedział ze jestem za młoda noa jakiekolwiek zabiegi rozjasniam je woda ale to nic nie daje co robić pomurzcie?????
/9 lat temu
Polecam pastę cukrową, bezbolesna, zdecydowanie dłużej brak włosów niż po plastrach. Jedyna wada, to nie na każdy rodzaj włosków.
POKAŻ KOMENTARZE (8)