Jak uniknąć kaca po Sylwestrze fot. Fotolia

5 prostych rad, dzięki którym unikniesz posylwestrowego kaca!

Chciałabyś zacząć Nowy Rok bez rozdzierającego bólu głowy i żołądkowych sensacji? Zastosuj nasze rady!
Marta Wilczkowska / 29.12.2015 07:00
Jak uniknąć kaca po Sylwestrze fot. Fotolia
Jedyna taka noc w roku, doborowe towarzystwo, szampańska zabawa... Sylwestrowa impreza może skończyć się nie tylko wspaniałymi wspomnieniami. Co zrobić, by po sylwestrowych szaleństwach nie obudzić się z noworocznym kacem? Oto 6 prostych rad!

Jak uniknąć kaca po Sylwestrze?

1. Pamiętaj o napojach

Alkohol odwadnia, warto więc pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu już podczas imprezy. Najlepsza będzie woda mineralna, ale swoją rolę powinny spełnić też naturalne soki lub słaba herbata. Popijanie drinków bezalkoholowymi napojami ma jeszcze jeden plus - w ten sposób wydłużysz przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami alkoholu, wypijesz mniej i dasz organizmowi więcej czasu na zmetabolizowanie przyjętego alkoholu.

2. Nie pij na pusty żołądek

Zanim wyjdziesz z domu, zjedz pożywny posiłek. Zawarte w pożywieniu tłuszcze i węglowodany ograniczają szybkość wchłaniania alkoholu. Dzięki temu jest szansa, że ta sama dawka alkoholu podziała na ciebie w mniejszym stopniu. Pamiętaj też o przekąskach podczas samej imprezy: zamiast chipsów wybierz jednak sałatkę lub kilka niewielkich kanapek.

3. Nie mieszaj alkoholi

Piwo, wino, wódka, szampan, whisky... Tak wybuchowa mieszanka nie może dobrze się skończyć! Jeśli chcesz się pić na sylwestrowej imprezie, zdecyduj się na jeden rodzaj alkoholu. Pamiętaj jednak, że nawet ta metoda nie da ci 100% gwarancji na rześki poranek - wszystko zależy od ilości wypitego alkoholu, nawet jeśli był tylko jednego rodzaju.

4. Woda i witamina C przed pójściem spać

Żeby uniknąć kaca, tuż przed pójściem spać warto pamiętać o wypiciu szklanki wody. Zapobiegnie to porannemu odwodnieniu, jednej z przyczyn nieprzyjemnych dolegliwości towarzyszących syndromowi dnia następnego. Dodatkowo możesz wziąć 1 tabletkę witaminy C. Witamina ta wspomaga metabolizm alkoholu, dzięki czemu noworoczny poranek może stać się choć odrobinę łatwiejszy.

5. Pij... mniej!

To chyba najskuteczniejszy ze sposobów na uniknięcie posylwestrowego kaca. Jeszcze przed imprezą zaplanuj ile i czego możesz wypić i trzymaj się tego planu! Nie przeceniaj swoich możliwości, zachowaj rozsądek i pij z rozwagą, a twoje szanse na Nowy Rok bez bólu głowy pójdą znacząco w górę.

Przygotuj się do Sylwestra!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/28.04.2018 22:50
A próbowałyście na kaca pić ten sok z rabenhorstu "DETOX"? w sumie to jest smoothie, świetnie działa po hucznej imprezie. smakuje najlepiej zimny ...mmmm. to mega dawka owoców i witamin..naprawde stawia na nogi!