Jak prawidłowo siedzieć przy komputerze? Zapytałyśmy o to eksperta!

Szacuje się, że około 80% osób po 18. roku życia ma problemy z kręgosłupem. Wiele z tych problemów wynika z niewłaściwej pozycji, w jakiej przesiadujemy m.in. przy komputerze. Czym grozi niedostosowanie stanowiska pracy do potrzeb naszego organizmu i jak siedzieć prawidłowo?
Marta Słupska / 3 miesiące temu

Pracujesz przy komputerze i siedzisz tak, jak ci wygodnie? Lubisz pochylać się do przodu lub odchylać do tyłu, zakładasz nogę na nogę, nie dbasz o ułożenie rąk czy monitora? To duży błąd, który z czasem może doprowadzić do poważnych problemów m.in. z kręgosłupem.

Siedzenie samo w sobie nie jest dobre i nie da się dobrze ani zdrowo siedzieć. Można jednak tę sytuację zoptymalizować 
– wyjaśnia fizjoterapeuta Krzysztof Tondryk z Centrum Medycznego Damiana. 

Ekspert pokazał nam, jak odpowiednio ustawiać fotel, klawiaturę, myszkę i monitor, gdy pracujemy przy komputerze. Zobacz, jak wyjaśnia wszystko na filmie. 

Zobacz też:
6 prostych zasad siedzenia przy biurku
Chroń swoje oczy przed komputerem! 

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 miesiące temu
Podajecie, że przedramię ma być na podłokietnikach (2:40), a swego czasu pouczała mnie nauczycielka informatyki, że NIE WOLNO siedzieć trzymając rąk na podparciach... Więc??? Dzięki za odp. i pozdrawiam ;)
/3 miesiące temu
Fajny ekspert, przydatny filmik. Ja mam widzę monitor trochę za nisko, bo pochylam głowę. No i trudno kilka godzin wytrzymać w jednej pozycji.. :(