POLECAMY

Wiosenne alergie atakują! Jak się im nie dać?

Pyłki roślin, sierść kota, a także kurz mogą uprzykrzyć życie, jeśli cierpisz na alergię. Jak z nią walczyć? Sprawdź nasz Raport Specjalny!
Małgorzata Czyż / 2 tygodnie temu
Wiosenne alergie atakują! Jak się im nie dać? fot. Adobe Stock
Czy wiesz, że prawie 40% społeczeństwa cierpi na alergię. Dolegliwość towarzyszy alergikowi każdego dnia i nie daje o sobie zapomnieć. Może powodować trudności w oddychaniu, uporczywy kaszel, drapanie, zmiany skórne, świąd, a nawet problemy z mówieniem. Czy to oznacza, że objawy alergii są nie do pokonania? Na szczęście nie! Istnieją sposoby i preparaty, które pomogą ci normalnie funkcjonować, a alergia nie obniży jakości Twojego życia.
 

Alergia, czyli co?

Alergia, to nic innego, jak odpowiedź organizmu na oddziaływanie różnych obcych substancji, zwanych alergenami. Przyczyn alergii może być wiele. Do najważniejszych należą geny. Objawy alergii nasilają się w czasie kontaktu z alergenem: kurzem, pyłkami roślin, sierścią itd. Dodatkowymi czynnikami, które mogą spowodować alergie są także zanieczyszczenie powietrza i przebyte infekcje.
 
A jakie są objawy alergii? Lekarze wymieniają najczęściej:
  • świszczący oddech
  • wysypkę
  • duszności
  • ucisk w klatce piersiowej
  • problemy z mówieniem, co ściśle związane jest z utrudnionym przepływem powietrza
  • suchy, napadowy, męczący kaszel
 
 
Życie z alergią to nie koniec świata. Dzięki rozwojowi medycyny, dostępne są takie rozwiązania, dzięki którym alergia stanie się tylko odległym wspomnieniem. 
 

Z naszego Raportu Specjalnego dowiesz się:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/przedwczoraj
Mi w tamtym roku pomogło wapno i tabletki bez recepty (ale strasznie zamulaly)....... az sie boje co bedzie w tym roku... Mi sie alergia objawia swiadem, wiec zawsze w torebce nosze ze soba fenistil.
/4 dni temu
Serdecznie polecam trenera Mgr Igora Mieńkowskiego Wejdź na stronę IGORTRENERONLINE.PL Osiągnij szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek! Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja! Wejdź teraz na igortreneronline.pl i wygraj nawet 10 tysięcy złoty! Sama skorzystałam i serdecznie polecam :D
/5 dni temu
Przestrzegam przed lekami sterydowymi, zwłaszcza w przypadku małych dzieci! Sterydy działają szybko i dają dobre rezultaty, ale niestety na krótko, potem już jest tylko gorzej - skóra przyzwyczaja się do nich i potrzebuje coraz większych dawek. Jest bardzo duże ryzyko wystąpienia poważnych efektów ubocznych; zaniki skory w miejscach, gdzie łuszczyca występuje najczęściej, może wystąpić również depresja polekowa i naprawdę wiele innych. Po wielu latach stosowania sterydów zmiany są nieodwracalne, lekarze, którzy tak beztrosko przepisują te maści zachowują się wyjątkowo nieodpowiedzialnie. U mnie nic tak dobrze nie działa jak delikatne preparaty, najlepiej 100% ziołowe. Trudno takie znaleźć nawet w aptece. Ja znalazłam sklep z produktami konopnymi i to był strzał w 10! Mam dużo mniej tych okropnych plam na skórze a to po 3 dniach od zastosowania dzięki maści uniwersalnej którą znajdziecie na konopiafarmacja pl . Córka niestety też ma łuszczycę i dla niej kupiłam z tego sklepu maść baby polecam