alergia fot. Adobe Stock

Jak poradzić sobie z wiosenną alergią?

Pyłki roślin, sierść kota, a także kurz mogą uprzykrzyć życie, jeśli cierpisz na alergię. Jak z nią walczyć? Sprawdź nasz Raport Specjalny!
13.04.2018 09:11
alergia fot. Adobe Stock
Czy wiesz, że prawie 40% społeczeństwa cierpi na alergię. Dolegliwość towarzyszy alergikowi każdego dnia i nie daje o sobie zapomnieć. Może powodować trudności w oddychaniu, uporczywy kaszel, drapanie, zmiany skórne, świąd, a nawet problemy z mówieniem. Czy to oznacza, że objawy alergii są nie do pokonania? Na szczęście nie! Istnieją sposoby i preparaty, które pomogą ci normalnie funkcjonować, a alergia nie obniży jakości Twojego życia.
 

Alergia, czyli co?

Alergia, to nic innego, jak odpowiedź organizmu na oddziaływanie różnych obcych substancji, zwanych alergenami. Przyczyn alergii może być wiele. Do najważniejszych należą geny. Objawy alergii nasilają się w czasie kontaktu z alergenem: kurzem, pyłkami roślin, sierścią itd. Dodatkowymi czynnikami, które mogą spowodować alergie są także zanieczyszczenie powietrza i przebyte infekcje.
 
A jakie są objawy alergii? Lekarze wymieniają najczęściej:
  • świszczący oddech
  • wysypkę
  • duszności
  • ucisk w klatce piersiowej
  • problemy z mówieniem, co ściśle związane jest z utrudnionym przepływem powietrza
  • suchy, napadowy, męczący kaszel
 
 
Życie z alergią to nie koniec świata. Dzięki rozwojowi medycyny, dostępne są takie rozwiązania, dzięki którym alergia stanie się tylko odległym wspomnieniem. 
 

Z naszego Raportu Specjalnego dowiesz się:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/25.04.2018 16:52
Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste!
/17.04.2018 16:04
Mi w tamtym roku pomogło wapno i tabletki bez recepty (ale strasznie zamulaly)....... az sie boje co bedzie w tym roku... Mi sie alergia objawia swiadem, wiec zawsze w torebce nosze ze soba fenistil.
/15.04.2018 22:05
Serdecznie polecam trenera Mgr Igora Mieńkowskiego Wejdź na stronę IGORTRENERONLINE.PL Osiągnij szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek! Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja! Wejdź teraz na igortreneronline.pl i wygraj nawet 10 tysięcy złoty! Sama skorzystałam i serdecznie polecam :D
POKAŻ KOMENTARZE (1)