Jak pokonać skurczowe bóle brzucha?

Poznaj skuteczne sposoby!
/ 30.07.2014 12:56

Szacuje się, że w ciągu roku ból brzucha dotyka 62% dorosłych Polaków. Większość z nich stanowią kobiety. Jak poradzić sobie z tą nieprzyjemną dolegliwością? Przeczytaj!

Jak pokonać skurczowe bóle brzucha?

fot. Fotolia

Co wywołuje ból brzucha?

Bóle brzucha są przeważnie wywołane skurczem mięśni gładkich, z których zbudowane są narządy wewnętrzne (np. jelita, moczowody, pęcherz moczowy, przewody żółciowe czy macica).
W normalnych warunkach pomagają one w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jednak stres, niewłaściwa dieta lub inne zaburzenia mogą przyczynić się do występowania bardzo silnych skurczów, które wywołują odczucie bólu.

Ból brzucha może być także spowodowany poważnym problemem, jakim jest na przykład zapalenie wyrostka robaczkowego. Bólu nie wolno lekceważyć i należy go skonsultować z lekarzem.

Jak skutecznie walczyć ze skurczowymi bólami brzucha?

Jeśli wiesz, że ból brzucha jest związany np. ze stresem, biegunką czy kłopotami jelitowymi, postaraj się działać na jego konkretną przyczynę. Pomocne mogą być np.:

  • ciepłe okłady, np. termofor,
  • napary z rumianku lub mięty,
  • krople żołądkowe (jeśli przyczyną jest niestrawność),
  • środki z apteki o działaniu rozluźniającym.

Na podstawie materiałów prasowych No-spa

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)