POLECAMY

Na której ręce mierzyć ciśnienie?

Najnowsze badania donoszą, że warto mierzyć ciśnienie na obu rękach. Sprawdź dlaczego.
Na której ręce mierzyć ciśnienie? fot. Panthermedia

Z najnowszych badań wynika, że duża różnica między pomiarami na obu rękach może oznaczać kłopoty z układem krążenia! To ważne odkrycie, ponieważ dzięki niemu w porę będzie można zdiagnozować choroby, które do tej pory przez wiele lat przebiegały bezobjawowo, a w rezultacie mogły prowadzić do zawału lub udaru. Dlatego mierz ciśnienie na obu rękach.

Ważna diagnoza
Jeśli zauważysz różnice w pomiarach wybierz się do lekarza. Konieczne będą badania poziomu cholesterolu i trójglicerydów (z krwi) oraz EKG serca.

A jakie różnice powinny cię zaniepokoić?

  • 10 mmHg – zdaniem naukowców może oznaczać, że jesteś w grupie ryzyka bezobjawowej choroby tętnic obwodowych.
  • 15 mmHg – może zaś świadczyć o ryzyku chorób naczyń mózgowych spowodowanych miażdżycą.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
Moja babcia ma nadciśnienie jak i bardzo sobie chwali aparat z diagnosis.pl. Poleciła jej babka z apteki i jest bardzo zadowolona. Aparat ma duży wyświetlacz i jest bezbłędny no i łatwo się obsługuje ;
/rok temu
w dzisiejszych zcasach żyjemy syzbko i niezdrowo a jeszce ten wszechobecny stres! Gdy zależy Ci na ogólnym dobrym stanie musisz regularnie badać ciśnienie, dobre ciśnieniomierze ma firma diagnosis.pl
/6 lat temu
Od 01.09 do 21.12.2012 trwa ogólnopolski konkurs "Zadbaj o prawidłowe ciśnienie krwi". Weź udział w konkursie kupując dowolny ciśnieniomierz marki AND. Nagrodą główną są 2 roczne abonamenty na usługi medyczne. Szczegóły konkursu na stronie internetowej diagnosis.pl, a także w dobrych aptekach i sklepach medycznych.
POKAŻ KOMENTARZE (1)