POLECAMY

Ile zapłacisz za proste zęby? Sprawdź, ile kosztuje aparat ortodontyczny

Marzysz o pięknym uśmiechu? Zainwestuj w aparat ortodontyczny! Podpowiadamy, ile może cię kosztować usunięcie wady zgryzu
Ile zapłacisz za proste zęby? Sprawdź, ile kosztuje aparat ortodontyczny fot. Fotolia

Aparat ortodontyczny pomaga usunąć wady zgryzu. Warto w niego zainwestować nie tylko ze względów estetycznych, lecz także dla zdrowia. Proste zęby to zarówno piękny uśmiech, jak i łatwiejsze dbanie o czystość jamy ustnej oraz skuteczniejsze zapobieganie próchnicy i paradontozie. Dobrze się na niego zdecydować w każdym wieku.

Ile kosztuje aparat ortodontyczny?

Cena aparatu korekcyjnego zależy od jego rodzaju (ruchomy lub stały), jak również tworzywa (metalu, porcelany, kryształu), z którego został wykonany. Należy również doliczyć koszty wizyt kontrolnych.

Ceny orientacyjne aparatów ortodontycznych

1. Aparat ruchomy - pacjent może go zdejmować samodzielnie. Noszony jest przeważnie ok. kilkunastu godzin na dobę. Składa się z akrylowej płyty i drutów. Projektowany jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Kosztuje od 500 do 1 tys. zł.

2. Aparat stały - jest naklejony na zęby specjalnym klejem na zęby przez cały czas leczenia. Składa się z metalowych lub kosmetycznych zamków, elastycznych elementów, tzw. ligatur i łuku. Aparaty stałe pomagają usunąć poważniejsze wady zgryzu niż aparaty ruchome.

Koszt aparatów stałych:

  • metalowe – od 2 do 3 tys. zł,
  • porcelanowo-kompozytowe – od 3 do 4 tys. zł,
  • z kryształu – od 4 do 5 tys. zł,
  • stałe lingwalne (jeden łuk) – od 3,5 do 7 tys. zł
  • komplet aparatów retencyjnych – od 850 do 1,5 tys. zł

Koszt wizyt kontrolnych

  • pierwsza wizyta u ortodonty – ok. 250 zł
  • wizyty kontrolne – od 200 do 400 zł

Jak częste muszą być kontrole?

Wizyty kontrolne muszą odbywać się co miesiąc, zaś osoby, które noszą aparaty samoligaturujące (samoregulujące się) powinni przychodzić do ortodonty co 6-8 tygodni. Zaniedbanie tego obowiązku może zniszczyć efekt dotychczasowego leczenia. Niekiedy potrzebna jest pomoc higienistki w czyszczeniu zarówno zamków, jak i zębów.

Zobacz również:

4 nowoczesne metody na piękne i proste zęby Co jeść, aby mieć zdrowe i piękne zęby? Wyzbądź się perfekcji w dbaniu o zęby!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/5 miesięcy temu
Jeśli chcesz skrygować swój zgryz to po prostu idź do dobrego, poleconego przez kogoś ortodonty, który pomoże ci podjąć decyzje i tym samym podpowie jakie w twoim przypadku jest najlepsze rozwiązanie. Ja chodziłam do pani doktor z gabinetu Ortoprotex Joanny Ślusiewicz, która przedstawiła mi harmonogram leczenia, dostępne typy aparatów, przedstawiła wady i zalety każdego z nich oraz półkę cenową. To było dla mnie bardzo profesjonalne.
/rok temu
ale warto zainwestować! Generalnie ja na pierwszej wizycie kontrolnej dowiedziałam się o całym planie leczenia i kosztach, więc można się przygotować.
/rok temu
Ja miałam problem z górną szczęką i faktycznie szukałam w Anglii w miarę tanich rozwiązań. Założyłam aparat, też w polskim gabinecie u dr Dominiki Przygockiej w Londynie.Płaciłam coś ok 1000 funtów. Bardzo polecam, świetna pani doktor i bardzo profesjonalna.
POKAŻ KOMENTARZE (2)