POLECAMY

Hemoroidy – ludzka rzecz!

Choroba hemoroidalna to często temat tabu. Jak się jednak okazuje, zalicza się ona obecnie do grupy najbardziej popularnych schorzeń. Cierpi na nią nawet 25% populacji w wieku 30-50 lat. Jej przyczyną mogą być: niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, a także postępujące wraz z wiekiem obniżenie napięcia mięśniowego czy predyspozycje genetyczne. Warto wiedzieć, że stosowanie kilku prostych zasad może znacząco złagodzić objawy tej przypadłości.

Kogo to dotyczy? 

Problemy z hemoroidami pojawiają się często jako konsekwencja siedzącego trybu życia i dosięgają grup zawodowych, które większość dnia spędzają na siedząco, np. informatyków, urzędników czy architektów. Z tego też względu bywają one nazywane chorobą pracowników biurowych. Na duże ryzyko pojawienia się dolegliwości związanych z żylakami odbytu są też narażone osoby starsze. U wielu kobiet objawy mogą wystąpić przejściowo w okresie ciąży. Dziś jednak w zasadzie każdy narażony jest na chorobę hemoroidalną. Jej rozwojowi sprzyjają zaparcia, do których dochodzi na skutek błędnych nawyków żywieniowych, nadużywania alkoholu, kawy i tytoniu czy braku aktywności fizycznej.

Jakie są objawy?

Nie warto mieć złudzeń. Hemoroidy ma każdy. Jest to prawidłowa struktura anatomiczna, która odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Składa się na nią gęsty splot żylnych naczyń krwionośnych. Ma on postać „poduszeczek”, które są umiejscowione w błonie śluzowej odbytnicy. Do choroby hemoroidalnej dochodzi wówczas, gdy w strukturze tej pojawią się patologiczne zmiany. Objawiają się one powiększeniem hemoroidów, co skutkuje uczuciem dyskomfortu podczas wypróżniania, krwawieniem i swędzeniem okolic odbytu, a w późniejszych fazach wypadaniem guzków krwawniczych na zewnątrz.


Mam hemoroidy i co dalej?

Wcześnie rozpoznana choroba hemoroidalna nie tyle jest niebezpieczna, co nieprzyjemna. Jej objawy można w prosty sposób łagodzić, stosując odpowiednie preparaty dostępne w aptece. Doskonałym sprzymierzeńcem w walce z hemoroidami jest lek Hemorol. Środek ten uśmierza ból, likwiduje pieczenie i powstrzymuje krwawienie okolic odbytu. Ponadto wspomaga wypróżnianie i redukuje dyskomfort z tym związany. Hemorol zawiera w swoim składzie substancje zmniejszające bolesność, ściągające, przeciwzapalne, a także rozkurczowe. Wielostronne działanie leku sprawia, że hemoroidy przestają stanowić problem w codziennym funkcjonowaniu. Lek ten jest tradycyjnie stosowany w dolegliwościach związanych z żylakami odbytu, ale także w przewlekłych stanach zapalnych błony śluzowej odbytu oraz podrażnieniach i pęknięciach śluzówki odbytu. Przy wysokiej skuteczności Hemorol jest jednocześnie bezpieczny dla zdrowia. Ponadto postać czopków jest wygodna i łatwa w stosowaniu, a cena leku przystępna.


O czym jeszcze warto pamiętać?

Pomoc z apteki w postaci Hemorolu pomoże nam szybko uporać się z objawami hemoroidów. Aby jednak całkowicie zażegnać problem, warto na co dzień stosować się do zasad profilaktyki choroby hemoroidalnej. O czym przede wszystkim należy pamiętać?

1. Wzbogać codzienne menu w błonnik. Usprawni on pracę jelit i zredukuje problemy z wypróżnianiem, które są główną przyczyną choroby hemoroidalnej. Najwięcej błonnika znajdziesz w takich pokarmach jak: otręby, płatki owsiane, suszone śliwki, orzechy laskowe, kasza gryczana czy ciemne pieczywo.

2. Dostarczaj organizmowi niesłodzonych płynów. Codziennie pij ok. 2 litry niegazowanej wody mineralnej, herbatek owocowych i soków bez dodatku cukru.

3. Pamiętaj o umiarkowanym, ale regularnym ruchu. Czas spędzony na kanapie zastąp spacerem, nieforsowanym joggingiem czy modnym ostatnio nordicwalking

4. Dbaj o higienę. Wybieraj bawełnianą bieliznę. Stosuj miękki papier toaletowy, aby nie powodować podrażnień. W miarę możliwości przemyj po wypróżnieniu okolice odbytu letnią wodą lub stosuj nawilżone chusteczki do higieny intymnej.

Pomoże na hemoroidy - HEMOROL lek dostępny bez recepty


Lek dostępny bez recepty. Lek zawiera benzokainę, która szybko uśmierza ból.

Hemorol czopki: produkt złożony.

Wskazania do stosowania: HEMOROL jest środkiem stosowanym tradycyjnie w dolegliwościach towarzyszących żylakom odbytu. Jest stosowany także w przewlekłych stanach zapalnych błony śluzowej odbytu oraz podrażnieniach i pęknięciach śluzówki odbytu.

Przeciwwskazania: uczulenie na benzokainę lub na rośliny z rodziny Asteraceae – Compositae (złożone). Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Choroba nowotworowa.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

http://www.hemorol.pl/

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)