Takie zmiany znajdujemy zazwyczaj przez przypadek. Co może oznaczać guzek na szyi?

Spokojnie – zgrubienie wyczuwalne na szyi może mieć wiele przyczyn i nie musi nią być koniecznie nowotwór. Mimo wszystko zawsze należy je jak najszybciej przebadać.
Marta Słupska / 4 miesiące temu

Zgrubienia na szyi odkrywamy zwykle przez przypadek, gdy przyciśniemy mocniej dłoń do tej części ciała, na przykład w czasie mycia. Nie bagatelizujmy ich, ponieważ mogą się wiązać z różnymi chorobami.

Co sygnalizuje guzek na szyi?

Jeżeli na szyi pod palcami wyczuwamy guzek, najlepiej od razu zgłosić się do lekarza. Taka zmiana może bowiem sygnalizować wiele dolegliwości: od procesów zapalnych przez choroby gruczołów ślinowych aż do nowotworów łagodnych i złośliwych. Dotarcie do przyczyny pojawienia się takich zgrubień wiąże się z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych badań i konsultacji.

Podczas wizyty u specjalisty warto powiedzieć mu o wszelkich dodatkowych objawach, które u siebie obserwujemy. Mogą to być np.: utrata łaknienia, gorączka, osłabienie. Lekarz zapyta też, kiedy pierwszy raz wyczuliśmy zmianę i czy od tego czasu zdążyła się powiększyć.

Co jeszcze może zwiastować guzek na szyi? Zobacz na filmie.

Polecamy:
Wyczułeś guzek na szyi i co dalej?
Czy morfologia krwi może wykazać nowotwór? Sprawdzamy, które parametry powinny nas zaniepokoić

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)