Grejpfrut dobry na odchudzanie

Czerwony grejpfrut jest najlepszym przyjacielem odchudzających się – tak wynika z badań przeprowadzonych na osobach pragnących zgubić zbędnych parę kilo.
/ 16.11.2009 10:09
Czerwony grejpfrut jest najlepszym przyjacielem odchudzających się – tak wynika z badań przeprowadzonych na osobach pragnących zgubić zbędnych parę kilo.

W ciągu trzech miesięcy badacze obserwowali dwie grupy odchudzających się. Jedna, jedząca połówkę grejpfruta do każdego posiłku, zgubiła 7 kilo, druga stosująca tą samą dietę bez magicznego owocu, jedynie 1 kg. Jak wytłumaczyć ten fenomen?

Grejpfrut dobry na odchudzanie

Otóż grejpfrut jest owocem od dawna słynącym z zawartości bardzo silnych związków biologicznych. Jego działanie przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne wykorzystuje się do produkcji leczniczego ekstraktu z pestek, zaś popijanie leków sokiem grejpfrutowym jest ze względu na silne interakcje zabronione. Jako element diety, grejpfrut jest jednak raczej bezpieczny i, co najważniejsze, skuteczny.
Zawarte z czerwonym gorzki cytrusie substancje pomagają walczyć z cukrzycą, cholesterolem i utrudniają kumulowanie się tkanki tłuszczowej. Obniża się ciśnienie krwi, poprawia metabolizm, masa ciała spada ze znacznie większą łatwością.

Na grejpfrutach nie można naturalnie żyć – podobnie jak na żadnych innych owocach czy warzywach. Ciału niezbędna do zdrowia i równowagi hormonalnej jest codzienna dostawa substancji odżywczych z białkiem, węglowodanami i tłuszczem włącznie. Grejpfruta należy więc stosować wyłącznie jako dodatek do menu ułatwiający przemianę materii i zwiększający skuteczność diet odchudzających.

Agata Chabierska

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (20)
/06.01.2017 16:05
Grejpfrut jest cudowny. I nie tylko odchudza ale również jest wspaniałym źródłem witaminy C, dba o nasze serce, nerki,wątrobę, obniża zły cholesterol - warto go dodać do diety!!!
/04.07.2011 21:05
A ja dzięki tym cudownym owocom schudłam 30 kg w 3 miesiące:) POLECAM
/05.11.2014 22:07
30kg?? :O jaka dieta? jestem w szoku!
POKAŻ KOMENTARZE (17)