Europejczyk w tropikach

Europejczyk w tropikach

Wybierasz się w odległą podróż? Pamiętaj, że organizm przeciętnego Europejczyka nie jest przystosowany do tropikalnych chorób. Sprawdź, jak się przed nimi zabezpieczyć i o czym warto pamiętać.
/ 06.09.2010 00:03
Europejczyk w tropikach

Zanim wsiądziesz na pokład samolotu koniecznie odwiedź Poradnię Chorób Tropikalnych. Jednak zawitanie do gabinetu lekarza z oświadczeniem: „Panie doktorze, za tydzień wyruszam do Zairu” - nie jest niestety dobrym pomysłem. Rozsądnym odstępem czasu są 2 miesiące przed wyjazdem.

Lekarz powinien zaproponować Ci pakiet wymaganych szczepień. Do głównych chorób przeciwko którym warto się zaszczepić należą przede wszystkim: wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, dur brzuszny, tężec, błonica, polio, wścieklizna czy japońskie zapalenie mózgu.

Bardzo ważne jest również przygotowanie się do samej podróży samolotem, która trwa zwykle od kilku do kilkunastu godzin.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)