Emoleum – linia kosmetyków do pielęgnacji skóry atopowej

Marka Floslek Pharma wprowadziła na rynek linię kosmetyków Emoleum przeznaczoną do pielęgnacji skóry atopowej. W skład linii wchodzi 5 produktów: olejek myjący 2 w1, emo-oleum do kąpieli, lipidowy balsam do ciała, krem nawilżający i regenerujący krem ochronny.

Skóra atopowa wymaga specjalnego traktowania. Aby zminimalizować nieprzyjemne objawy, trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację. Istnieją serie kosmetyków przeznaczonych specjalnie do skóry suchej i atopowej. Przy wyborze odpowiednich kosmetyków warto sprawdzić czy w ich składzie są substancje silnie nawilżające i odbudowujące barierę lipidową.

Dla osób z tego typu dolegliwościami wskazane są bowiem specjalne preparaty o działaniu nawilżająco-natłuszczającym, które głęboko nawilżają i jednocześnie pomagają odbudować barierę ochronną skóry. Szczególnie wartościowe są te bogate w mocznik i emolienty.

Marka Floslek Pharma wprowadziła na rynek linię kosmetyków Emoleum przeznaczoną specjalnie do pielęgnacji skóry atopowej. W skład linii wchodzi 5 produktów:

  • olejek myjący 2 w1,
  • emo-oleum do kąpieli,
  • lipidowy balsam do ciała,
  • krem nawilżający,
  • reegenerujący krem ochronny.

Preparaty zawierają odpowiednio dobrane składniki. Najważniejsze to mocznik oraz emolienty, czyli substancje o działaniu nawilżającym i delikatnie natłuszczającym, które tworzą na skórze film zapobiegający nadmiernemu parowaniu wody. Wszystkie preparaty są bezzapachowe – dzięki temu zmniejszają znacznie ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Zawierają prebiotyk, czyli substancję utrzymującą prawidłową mikroflorę w organizmie, która zapobiega zakażeniom bakteryjnym.

Więcej o konkretnych preparatach linii Emoleum przeczytasz w galerii (link pod zdjęciem).

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)