POLECAMY

Dzień dziecka - wyjątkowe święto

Pod datą 1 czerwca już od 1952 roku kryje się Międzynarodowy Dzień Dziecka. Święto dzieci zainicjowała organizacja International Union for Protection of Childhood, aby przypominać dorosłym o tym, że najmłodsi też mają swoje prawa.
Dzień dziecka - wyjątkowe święto

W Polsce, podobnie jak w innych krajach, Dzień Dziecka obchodzony jest w szczególny sposób. Rodzice starają się zapewnić najmłodszym mnóstwo radości i zabawy oraz obsypują swoje pociechy prezentami. Kina i teatry przygotowują specjalne pokazy i przedstawienia, a w muzeach organizowane są wystawy dla dzieci. Można również wybrać się na koncert, festyn, a nawet pokaz dziecięcej mody, gdzie maluchy wystąpią w roli modelek i modeli. Nie należy jednak zapominać, że Dzień Dziecka powinien być przede wszystkim czasem zastanowienia się nad prawami najmłodszych. Aby to zaznaczyć od 1994 roku w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży. Dobrze byłoby, żeby również rodzice, poza wręczaniem drogich podarunków, tego dnia poświęcili dzieciom więcej czasu. Może dłuższa rozmowa odkryje smutki czy lęki maluchów, o których nie mieliśmy pojęcia?  Wbrew pozorom najmłodsi nie zawsze oczekują drogich prezentów, natomiast zawsze potrzebują uwagi rodziców.

Zobacz też: Jak znaleźć więcej czasu dla dziecka?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)