Dysleksja - zmiany w wydawaniu opinii

Od 1 września zmienia się zasada wydawania opinii o dysleksji. Od nowego roku szkolnego będzie potrzebna opinia szkoły. Tylko rodzice uczniów z klas IV, V i VI będą mogli ubiegać się samodzielnie w poradniach psychologiczno-pedagogicznych o zaświadczenie o dysleksji dla dziecka.
Dysleksja - zmiany w wydawaniu opinii fot. Fotolia

Zgodnie z ubiegłorocznym rozporządzeniem ministra edukacji narodowej zmienia się zasada wydawania opinii o dysleksji przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Od 1 września 2011 roku poradnia nie będzie mogła samodzielnie wydać opinii o dysleksji dziecka bez wiedzy szkoły. Uzasadniony wniosek o opinię będzie trzeba złożyć na biurku dyrektora szkoły. Konieczna będzie również opinia rady pedagogicznej. Dopiero po uzyskaniu tych dokumentów rodzice będą mogli udać się do poradni.

Do 31 sierpnia jest czas na uzyskanie opinii o dysleksji w poradni psychologiczno-pedagogicznej bez konieczności składania podania do szkoły. Do 31 sierpnia będzie on rozpatrzony na aktualnie obowiązujących przepisach. Opinia będzie ważna po 1 września.

Źródło: www.rp.pl, 17.08.2011 /ah

Przeczytaj: Z pamiętnika dyslektyka

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)