6 skutecznych sposobów na walkę z migreną

Nagły, intensywny ból głowy nie daje ci spokoju?. Sprawdź, co pomoże ci pozbyć się dolegliwości

Domowe sposoby na migrenę: 1. Tabletki przeciwbólowe
Jeśli atak migreny nie jest bardzo silny, często wystarczy zażycie zwykłego leku przeciwbólowego, aby go zażegnać. Najlepiej sięgnij po leki z grupy niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ): aspirynę, ibuprofen. Jeśli migrenom towarzyszą torsje, lek może mieć postać czopka (wtedy też warto poprosić lekarza o przepisanie środków przeciwwymiotnych, do zażycia podczas ataku).

Ważne jest jednak, by sięgnąć po tabletkę w odpowiednim momencie: zażyć ją nie później, niż kiedy pojawi się aura. Dawka leku powinna być wcześniej skonsultowana z lekarzem. Te zalecane na opakowaniu mogą być za słabe, a branie ich na własną rękę, zwłaszcza w większych dawkach może być niebezpieczne.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (21)
/6 miesięcy temu
na migrenę nie pomoże nic poza tabletkami na receptę lub wizyta w szpitalu na kroplówkę, ból porodowy wspominam jako lekki dyskomfort w porównaniu z bólem migrenowym który wykręca mnie jak paragraf
/rok temu
Najlepsze są proste sposoby. Słyszałyście o muzyce serca soundofsoul. Podpinają Cię do komputera, odczytują częstotliwość bicia serca w momencie uspokojenia i tworzona jest specjalna muzyka,. którą się później w małych dawkach słucha. ja nie próbowałam, ale ciotka takie nagranie ma. Migrena jak by nie patrzeć rodzi sie ze stresu, w tych czasach cieżko bez stresu żyć, ale lepiej zapobiegać niż leczyć.
/rok temu
Ja bym polecała nasz inhalator - Alergia Stop. Dobra cena, długa gwarancja, możliwość leczenia przewlekłych schorzeń, albo też przeziębienia czy prowadzenia zwykłej profilaktyki. Jest wszechstronny, do górnych i dolnych dróg, z filtrami i maskami w zestawie. Jak się to wszystko złoży to nie waży specjalnie dużo, można wygodnie przenieść, ustawić gdzie tam komu wygodnie.
POKAŻ KOMENTARZE (18)