POLECAMY

Dlaczego jestem ciągle taka zmęczona i słaba?

Cały czas czuję się bardzo zmęczona. Kiedy wchodzę po schodach, mam zadyszkę. Jest mi ciągle zimno, ale w nocy się pocę. Wstaję rano niewyspana. Brałam już dwa razy jakieś leki na anemię, ale mi nie pomogły.
Dlaczego jestem ciągle taka zmęczona i słaba? fot. Panthermedia

Na pytanie odpowiada lekarz rodzinny Dorota Łukaszuk

Takie objawy, jak: ogólne osłabienie, szybkie męczenie się przy wysiłku, poty nocne czy uczucie chłodu, mogą wynikać z różnych problemów ze zdrowiem – niekoniecznie z anemii. Jeśli dodatkowo pojawiają się zaparcia, przybiera Pani na wadze, mimo że nie je zbyt dużo, i jest senna w ciągu dnia, sugeruje to niedoczynność tarczycy. Poczucie ciągłego zmęczenia może występować też przy zbyt wysokim ciśnieniu. Często zdarza się również, że na takie objawy skarżą się kobiety w okresie menopauzy. Dlatego proszę nie leczyć się na własną rękę preparatami, bo to, niestety, nie przyniesie efektu (a nawet może zaszkodzić). Proponuję jak najszybciej pójść na konsultację do lekarza pierwszego kontaktu. On zapewne zleci Pani wykonanie badań podstawowych tarczycy, cukru, kreatyniny. Wskazana jest też kontrola ciśnienia, temperatury ciała i wykonanie zdjęcia RTG klatki piersiowej (być może przyczyną kłopotów są chore płuca). Dopiero po odpowiednim zdiagnozowaniu choroby będzie można dopasować właściwe w tym przypadku leczenie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/rok temu
No tak dieta jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Jeśli chcemy być zdrowi, to warto dobrze się odżywiać. Ja też ograniczyłam kawę, staram się jeść dużo warzyw i owoców, ale też na wzmocnienie organizmu świetnym sposobem są kąpiele solankowe. Po nich czuję się naprawdę rewelacyjnie.
/rok temu
Może zła dieta? Albo brak magnezu? Picie kawy? Kawa wypłukuje magnez. Ja miałam klasyczne objawy, zmęczenie, drażliwość, drżenie powieki. Ograniczyłam kawę do jednej dziennie. W pracy czasami mnie muli, ale wtedy kupuję sobie wodę z naturalną kofeiną, która też pobudza, a nie ma takich skutków ubocznych jak kawa.
/rok temu
Warto zrobić analizę ile pijemy wody, czy gospodarka wodno- mineralna nie jest zaburzona. Powinniśmy spożywać codziennie min.1.5l wody. Pije Veroni Hydration, wodę oczyszczoną, która ma odpowiednią ilość minerałów.
POKAŻ KOMENTARZE (5)