Czy wiesz jak zapobiegać powstawaniu żylaków? fot. Czy.wieszjak.pl

Czy wiesz jak zapobiegać powstawaniu żylaków?

Poświęć nogom codziennie chwilę uwagi, a nie będą puchły, bolały i nie pojawią się na nich żylaki. Nabrzmiałe żyły nie tylko szpecą nogi, ale stanowią także poważny problem zdrowotny. Oto co możesz zrobić, aby zapobiec powstawaniu żylaków i długo cieszyć się gładkimi i seksownymi nogami.
/ 23.09.2010 07:15
Czy wiesz jak zapobiegać powstawaniu żylaków? fot. Czy.wieszjak.pl

Jak najczęściej odpoczywaj z uniesionymi nogami - dzięki temu krew łatwiej odpływa do serca i nie zalega w żyłach.

Unikaj wysokiej temperatury - żyły rozszerzają się pod wpływem ciepła i krew płynie wolniej w kierunku serca, sprzyjając jej zaleganiu na ściankach żył.

Gimnastykuj się - ruch wzmacnia mięśnie i poprawia krążenie. Polecane jest pływanie, jazda na rowerze, gimnastyka w wodzie, taniec, spacery i nordic walking.

Unikaj bezruchu - utrudnia to odpływ krwi żylnej w kierunku serca. Gdy masz siedzącą lub stojącą pracę, staraj się poruszać palcami, stań na palcach, a później na piętach - uruchomisz pompę mięśniową i ułatwisz odpływ krwi.

Zrezygnuj ze szpilek i zbyt obcisłych ubrań - w uciśniętych żyłach krew nie może swobodnie płynąć w kierunku serca.

Uważaj, co jesz - im wyższa waga, tym trudniej zachować dobre krążenie. Żyłom służą: kwasy omega-3 (tłuste ryby), selen (ryby, produkty pełnoziarniste), witaminy: A (marchew, morele), C (czerwona papryka, porzeczki), E (oliwa, orzechy).

Balsam dla zmęczonych nóg - naprzemienny prysznic ciepłą (nie gorącą!) wodą i zimną (nie lodowatą!) lub okłady z arniki, kasztanowca, nagietka.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)