Czy wiesz jak ustrzec się kaca? fot. Czy.wieszjak.pl

Czy wiesz jak ustrzec się kaca?

Najskuteczniejszym (a nawet jedynym) sposobem jest wstrzemięźliwość. Dla wielu osób jest on jednak zbyt radykalny sposób, zwłaszcza w czasie karnawału. Skorzystaj z tych rad – może okażą się pomocne.
/ 20.12.2010 19:19
Czy wiesz jak ustrzec się kaca? fot. Czy.wieszjak.pl

Przed wyjściem na imprezę zjedz coś bardzo tłustego: łyżkę smalcu, masła (może być na chlebie, byle grubo posmarować), puszkę sardynek razem z oliwą. Tłuszcz osadzony na ścianach przełyku i żołądka nie pozwala trunkom zbyt szybko przedostać się do krwi.

Podczas imprezy pij nie tylko alkohol, ale też jak najwięcej innych płynów. Alkohol odwadnia, stąd pragnienie towarzyszące kacowi.

Po powrocie wypij przed snem napotną herbatkę np. z kwiatów lipy. Razem z potem pozbędziesz się do rana większości trucizny z organizmu. Do tego zjedz lub wypij coś słodkiego - jedną z przyczyn kaca jest niedocukrzenie komórek mózgowych.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)