Czy wiesz jak radzić sobie z nawracającymi bólami głowy?

Nawracające, uporczywe bóle głowy często są związane z przemęczeniem lub stresem. Oto kilka naturalnych metod walki z bólem głowy.
Czy wiesz jak radzić sobie z nawracającymi bólami głowy? fot. Czy.wieszjak.pl

Spróbuj walczyć z bólem zimnym lub ciepłym prysznicem. Spowoduje, że się wyluzujesz i poczujesz od razu lepiej. Możesz do każdej kąpieli używać olejków, które złagodzą napięcie.

Rób masaż głowy. Najważniejsze jest masowanie twoich skroni.

Wypróbuj jogę. Jest to dosyć szybki sposób pozbycia się bólu i napięcia codziennych dni.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
Moje migreny są tak silne, że bez proszka przeciwbólowego nie jestem w stanie funkcjonować normalnie. Oczy zapuchnięte, mdłości, światłowstręt. Ratuje mnie wtedy wyłącznie pyralgina, a żeby sobie żołądka niepotrzebnie nie obciążać, to biorę tę rozpuszczalną sprint
/6 lat temu
Metody jakie stosuje się w leczeniu napięciowego bólu głowy można podzielić na dwie grupy: -doraźne leczenie przeciwbólowe: stosowane są dostępne bez recepty niestereoidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen oraz naproksen sodu, -leczenie profilaktyczne – w przypadku przewlekłego, napięciowego bólu głowy stosuje się różne grupy leków, głównie leki przeciwdepresyjne. U części pacjentów potwierdzono korzystne działanie leków stosowanych w leczeniu padaczki. Pacjent powinien zgłosić się do lekarza specjalisty, aby dobrać skuteczny i odpowiedni dla każdego organizmu środek. Dobór najlepszego sposobu leczenia pozwoli pokonać napięciowe bóle głowy i zminimalizować ryzyko działań niepożądanych. Wyniki badań potwierdzają, że największą skuteczność w zmniejszaniu częstotliwości epizodów bólowych i skróceniu czasu ich trwania przynosi terapia łączona z technikami behawioralnymi. Pacjentom cierpiącym na napięciowe bóle głowy poleca się opanowanie technik radzenia sobie ze stresem.
/6 lat temu
hłodnego do skroni, ścisnąą mocno to tak