Czy Social Media zastąpią potrzebę realnych znajomości?

Czy Social Media zastąpią potrzebę realnych znajomości?

Portale społecznościowe cieszą się wielkim zainteresowaniem internautów. W konsekwencji tego coraz więcej osób uważa, że jest to dobre miejsce na poznanie nowych, interesujących ludzi. Nie dotyczy to tylko osób młodych, starsi również zaglądają na strony, gdzie mogą poznać partnera czy partnerkę. Tego typu znajomości mają swoje plusy i minusy.
/ 20.09.2010 01:00
Czy Social Media zastąpią potrzebę realnych znajomości?

Wirtualny start znajomości może być ratunkiem dla osób nieśmiałych, mających trudności z „zagadaniem” do dziewczyny/chłopaka. Pozostając osobą anonimową przezwyciężają one swój wstyd i działają zgodnie z własnymi pragnieniami. Czują się bezpieczniej, poza tym jest większa szansa na znalezienie osób podobnych do nas. Dostępne kryteria pomagają w wyszukiwaniu osób, które odpowiadają prezentowanym przez nas wartościom, naszym zainteresowaniom, poziomowi wykształcenia. Osoby do nas podobne darzymy większą sympatią i poważaniem. Łatwiej o znalezienie takiej znajomości w internecie niż w najbliższej okolicy. Natomiast oszustwo, jakie czyha w sieci, to wystarczający argument, aby nie brać wszystkiego na poważnie i dystansować się w pewnym stopniu do nowo poznanych osób.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)