Czy mięso tuczy?

Czy mięso tuczy?

Okazuje się, że spożywanie mięsa jest odpowiedzialne za przybieranie na wadze. Wykazały to badania nawyków żywieniowych, przeprowadzone na prawie 400 tys. Europejczyków.
/ 19.09.2010 00:01
Czy mięso tuczy?

Badanie przeprowadzone na grupie prawie 400000 dorosłych z 10 różnych europejskich krajów udowodniło jednoznacznie, że osoby, w których diecie występuje dużo produktów mięsnych, są bardziej skłonne przybierać na wadze w porównaniu z osobami, które spożywają podobną ilość kalorii, ale jedzą mniej mięsa.

Najsilniejszy związek wykazano pomiędzy spożywaniem wysoko przetworzonych produktów mięsnych, takich jak kiełbasy czy szynki i to zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

Zgodnie z wyliczeniami naukowców, wśród ludzi spożywających taką samą ilość kalorii, ci jedzący dziennie o 250 gramów mięsa więcej, po 5 latach będą ciężsi o 2 kilogramy.

Warto również zauważyć, że badanie to podważa skuteczność diet opartych na wysokim spożyciu białka i ograniczaniu węglowodanów.

Naukowcy nie każą nam się jednak ostatecznie rozstawać ze „schabowym”. Powinniśmy jedynie kontrolować ilość spożywanego miejsca i starać się czasem wstawić w jego miejsce warzywo czy owoc. (am)

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)